Jak skomponować trzydniową dietę jabłkową?

Jabłka znane są z dużej zawartości błonnika pokarmowego. Dodatkowo zawierają zdrową fruktozę, czyli cukier owocowy. Krótkie i intensywne diety odchudzająco-wyszczuplające mogą opierać się na różnych warzywach i owocach. Jedna z wersji dietetycznej oparta jest właśnie na rodzimych jabłkach. Jaki rodzaj jabłek wybrać do diety trzydniowej? Specjaliści twierdzą, ze dobre są wszystkie naturalnie pozyskiwane jabłka. Najlepsze są duże, soczyste, średnio twarde. Nie zapominajmy o skórce, w której mieści się duża dawka błonnika.

Krótkie i intensywne diety na jabłkach

trzydniowe diety jabłkoweDieta oparta na jabłkach ma na celu szybką redukcje wagi w krótkim czasie. Jednocześnie jabłka posiadają dużo soków odżywczych, które zaspakajają głód i pragnienie. Także przed dużym wyjściem, gdy chce się szybko wyszczuplić brzuch, dobrze jest skorzystać z popularnej i sprawdzonej diety jabłkowej. Dobry dietetyk komponuje trzydniowe diety jabłkowe. Przed wyborem specjalisty warto wykonać podstawowe badania krwi, w tym morfologię. Ma to na celu sprawdzenie ogólnego stanu zdrowia. Intensywne, krótkotrwałe diety nie są polecane przy niektórych schorzeniach i terapiach lekowych. Warto wybrać się do dietetyka z certyfikatem, którzy dokładnie sprawdzi, jak powinna wyglądać trzydniowa dieta oparta na jabłkach i sokach. Taka ekspresowa kuracja wykorzystywana jest np. w Stanach Zjednoczonych przez gwiazdy filmowe i celebrytów. Ma na celu usuniecie nieestetycznych fałdek z okolic brzucha, pleców i ramion. Jednocześnie jabłka działają jak naturalny detoks, oczyszczają organizm z toksyn. I właśnie ta wspaniała właściwość jest przesłanką do jeszcze innego typu diety. Jabłka wykorzystywane są także do oczyszczania organizmu. Jeśli ktoś niewłaściwe się odżywia i chce zmienić swoje codzienne nawyki dietetyczne, warto, by zaczął pić soki jabłkowe usuwające tłuszcz, przyspieszające przemianę materii i leczące stany zapalne w organizmie. Jaki jest koszt diety jabłkowej trwającej trzy dni? To wszystko zależy od indywidualnie skomponowanego jadłospisu.

Wśród intensywnych, ekspresowych diet na uwagę zasługuje ta, oparta na jabłkach. Trzydniowy jadłospis wykorzystujący soki jabłkowe i klasyczne owoce jabłoni powoduje naturalne samooczyszczenie organizmu. Duża zawartość błonnika pokarmowego w jabłkach sprawia, iż te są idealnym, wręcz wspaniałym środkiem oczyszczającym ciało od wewnątrz. Jakie jabłka wykorzystać w tej ekspresowej diecie? Można korzystać z dowolnych, ze wskazaniem na soczyste, ze średnio twardym miąższem i niedużą zawartością cukrów.