Jak ogrzać wodę w kranach latem?

Skąd wziąć ciepłą wodę w kranie latem, kiedy do ogrzewania domów i mieszkań nie używa się centralnego ogrzewania? Zimą nie ma tego problemu, bo woda zawsze jest ciepła. Nagrzewa się ona w bojlerze podczas ogrzewania domu piecem. W mieszkaniach w blokach woda jest zawsze ciepła w sezonie grzewczym. Co innego latem, bo wtedy nie pozostaje nic innego jak zastosowanie bojlera lub piecyka gazowego. Te pierwsze zużywają dużo prądu, a piecyki gazowe nigdy nie należały do najbezpieczniejszych rozwiązań.

Najlepszym rozwiązaniem są elektryczne ogrzewacze przepływowe

ogrzewacz elektryczny przepływowyJest jeden bardzo łatwy sposób na gorącą wodę w kranie. A przecież potrzebujemy jej codziennie do kąpieli, mycia naczyń w zlewie czy do sprzątania. Można zamontować do kranu urządzenie, które będzie na bieżąco podgrzewać wodę w tym punkcie instalacji wodnej, w którym będzie zamontowane. Wystarczy kupić jeden porządny ogrzewacz elektryczny przepływowy, żeby móc cieszyć się gorącą wodą zawsze wtedy kiedy jest potrzebna. I nie trzeba używać bojlerów czy gazowych piecyków. Ogrzewanie wody podgrzewaczem pozwoli sporo zaoszczędzić w stosunku do korzystania z elektrycznego bojlera. Różnica pomiędzy ogrzewaczem a bojlerem jest taka, że ogrzewacz zużywa tylko tyle prądu ile jest potrzebne do ogrzania używanej wody. W bojlerze nagrzewa się jej kilkadziesiąt litrów, przez co urządzenie to pobiera znacznie więcej energii elektrycznej. Chcąc cieszyć się ciepłą wodą we wszystkich kranach i bateriach można zastosować droższe ogrzewacze wielopunktowe, które montuje się to rury dostarczającej wodę do poszczególnych punktów. Można też zastosować jednopunktowe urządzenia i zamontować je do każdego kranu z osobna. Dzięki temu można cieszyć się ciepłą wodą zawsze i nie trzeba zwracać uwagi na zużycie prądu, bo w przypadku tych urządzeń nie jest ono duże. Ogrzewacze świetnie sprawdzają się w domkach letniskowych a nawet na kempingu, bo można je podłączyć również do gniazda zapalniczki samochodowej. Trzeba tylko pamiętać, żeby dobrać odpowiednią moc urządzenia do ilości wody, jaką zużywamy przy jednym odkręceniu kranu.

Ogrzewacze mają ten wielki plus, że są bardzo ekonomiczne w kosztach zakupu i bardzo proste w montażu. Wystarczy je zamontować i podłączyć do nich wodę i prąd. Można również kupić ogrzewacze połączone z baterią, które montuje się właśnie w miejscu starego kranu czy prysznica. W ten sposób ma się gotowe do zamontowania urządzenie, które wystarczy jedynie podłączyć do prądu. Montaż ogrzewaczy nie powinien nikomu sprawić trudności.