Jak odmłodzić wygląd twarzy?

Starzenie się skóry jest normalnym procesem, który czeka każdego człowieka. Nie jest to zależne od naszych chęci i starań – skóra po prostu wiotczeje i traci z biegiem lat kolagen, który odpowiada za jej jędrność. Pierwsze oznaki starzenia się można łatwiej zauważyć na twarzy, niż na ciele. Najpopularniejszym objawem są zmarszczki, które pojawiają się już w bardzo młodym wieku. Wtedy są one spowodowane napiętymi mięśniami i mimiką osoby, jednak z czasem skóra marszczy się nawet wtedy, gdy nie wykonuje żadnych konkretnych ruchów. Jednak w dzisiejszych czasach starzenie się z godnością jest już niemodne.

Odmładzające zabiegi na twarz

lifting twarzy lublinCoraz częściej słyszy się o odmładzających zabiegach na twarz, nie tylko dla kobiet. Gwiazdy w średnim wieku chętnie podejmują się ich w celu odmłodzenia się nawet o kilkanaście lat. Czy dla zwykłego, szarego człowieka również jest to możliwe? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Aby skutecznie pozbyć się oznak starzenia, takich jak zmarszczki, można poddać się kilku zabiegom. Jednym z nich jest lifting, czyli naciągnięcie skóry i widoczne wygładzenie zmarszczek. Lifting twarzy Lublin oferuje kilka zaufanych miejsc, które wykonają go profesjonalnie i bez przykrych skutków ubocznych. Wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu są na pewno widoczne niedoskonałości skóry twarzy i średni wiek. Nie jest on jednak dla każdego – lifting twarzy jest operacją, która przebiega w znieczuleniu ogólnym, dlatego z miejsca zdyskwalifikowane są osoby z przewlekłymi, poważnymi chorobami, kobiety w ciąży, osoby chore na serce lub inne tego typu pochodne. Istota liftingu to podniesienie obwisłych partii skóry twarzy, naciągnięcie jej w odpowiedni sposób, by dawało to naturalny i piękny, młody wygląd twarzy. Lifting obejmuje też niższe partie, takie jak szyję, na której też bardzo często gromadzi się wisząca, wiotka skóra. Do wykonania zabiegu konieczny jest całodniowy pobyt w ośrodku wykonującym go oraz aktualne podstawowe badania z krwi. Zabieg liftingu trwa około trzech godzin.

Mimo długiego czasu rekonwalescencji (przynajmniej czternaście dni), klientki i klienci są zadowoleni z efektu, jaki daje lifting twarzy. Delikatny, lecz widoczny gołym okiem, młody wygląd twarzy. Nie każdy może się jednak na niego zdecydować – ze względu na jego cenę. Koszt takiej operacji wynosi od 5 tysięcy złotych w górę, dlatego lifting uważa się za celebrycką operację tylko dla gwiazd oraz wielkich osobistości z show – biznesu. Nic bardziej mylnego – coraz częściej w gabinetach witają przeciętnie zarabiający obywatele.