Jak nawozić rośliny hodowlane?

 

Nawożeni roślin utrzymuje je w dobrym zdrowiu i nagradza nas wspaniałymi kwiatami, owocami i ziołami. Tak jest w przypadku marihuany. Ale zbyt dużo nawozów może być szkodliwe dla rośliny, a zastosowanie niewłaściwego rodzaju może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, dlatego też w tym konkretnym przypadku stosuje się jeden rodzaj nawozu, o którym będzie mowa w poniższym artykule. Wszystko z uwagi na specjalne wymagania przykładowej rośliny.

Co zawiera nawóz na kwitnienie?

nawóz na kwitnienie marihuanyRośliny mają złożone systemy wymagające chemikaliów, aby pomóc im w produkcji własnej żywności. Trzy podstawowe elementy wzrostu roślin lub składniki odżywcze są następujące. Jest to azot, który poprawia wzrost łodygi i liści a dla większości roślin azot jest najważniejszym składnikiem odżywczym. Kolejnym składnikiem, który zawarty jest w nawozie na kwitnienie to fosfor, który właśnie przyczynia się do produkcji kwiatów, produkcji owoców, produkcji nasion i wzrostu korzeni. W przypadku marihuany chcemy osiągnąć dorodne i zdrowotne nasiona. Kolejny składnik to potas, który zapewnia ogólny wigor, pomaga roślinom opierać się chorobom. Uniwersalny, zrównoważony nawóz na kwitnienie marihuany przyczynia się do ogólnego zdrowia tych roślin. Te trzy najważniejsze składniki odżywcze są zwykle wymienione na tylnych etykietach opakowań z nawozem, które można kupić w specjalnym sklepie z artykułami ogrodniczymi. Zazwyczaj są one wymienione w kolejności jako numery na opakowaniu (N-P-K). Zrównoważony nawóz może występować jako 5-10-5 lub nawet 5-10-10. Można znaleźć wiele innych odmian, w zależności od zamierzonego zastosowania nawozu. Etykieta nawozu na kwitnienie często informuje, który rodzaj nawozu jest najlepszy dla danego typu rośliny. Warto też mieć na uwadze dobrą glebę, bo ciągłe nawożenie kiepskiej gleby nie jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej jest zwiększyć materię organiczną i wykorzystać nawóz jako zastrzyk składników odżywczych dla swoich roślin, które przyczynią się do rozrodu wspaniałych kwiatów i nasion.

Przynajmniej raz na kilka miesięcy warto jest zastosować nawóz na kwitnienie. Marihuana jest wymagająca pod tym względem. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, którego nawozu należy użyć, jest osobista metoda prób i błędów, jednak warto wiedzieć kilka rzeczy o naturalnych i chemicznych nawozach, aby pomóc podjąć dobrą decyzję. Rośliny, podobnie jak człowiek i zwierzęta potrzebują do prawidłowego wzrostu dobrego nawozu. Jeśli chcemy osiągnąć intensywne kwitnienie, dostępny jest w tym celu dobry nawóz.