Jak najtaniej dojechać z Tarnowa do Niemiec

 

Wielu Polaków każdego roku wyjeżdża do Niemiec w celach zarobkowych. Mniejsza ale również znaczącą część, wyjeżdża tak jednak na wakacje w celach wypoczynkowych. Niemcy posiadają wiele ciekawych atrakcji, które chwalone są przez turystów na całym świecie. Nie jest to jednak tani kraj i również zwiedzanie Niemiec jest kosztowną formą odpoczynku. Warto więc zaoszczędzić część pieniędzy na  przyjeździe do Niemiec. Który środek transportu będzie dla nas najbardziej ekonomiczny? Jakie atrakcje warto zwiedzić w Niemczech? 

Który środek transportu do Niemiec?

busy z tarnowa do niemiecZanim odpowiemy sobie na pytanie czy najlepiej dostać się do Niemiec, żeby nie stracić dużo pieniędzy, warto jest wskazać główne atrakcje turystyczne w Niemczech. Popularna na całym świecie jest niemiecka katedra w Kolonii. Co ciekawe przez długi czas była ona największym budynkiem na świecie A jej budowa trwała ponad 600 lat. Niewątpliwie jest to jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie i każdy katolik chciałby to zobaczyć. Powszechnie wiadomo, że Niemcy są krajem wielu zamków. Jednak zdecydowanie najpiękniejszym jest Schloss  Neunschwaiten. Jest to budowlana znana z najsłynniejszych bajek na świecie – Disney. Jego budowa była zaprojektowana specjalnie na życzenie, bawarskiego króla Ludwika II Wittelsbacha A co roku specjalnie dla niego przyjeżdża 1,3 miliona turystów. Jeżeli wybieramy się na zwiedzanie do Niemiec z dziećmi, nie możemy ominąć parku rozrywki Europa Park-Rust. Jest to trzeci pod względem popularności park rozrywkowy w Europie. Głównymi atrakcjami parku są kolejki górskie Blue Fire i Silver Star. Te i wiele więcej innych ciekawych atrakcji możemy zwiedzić wyjeżdżając do Niemiec . W celu dostania się w to piękne miejsce najtaniej nas wyjdzie przejazd busem. Co ciekawe większość busów do Niemiec jedzie z polskiego miasta Tarnów. Busy z Tarnowa do Niemiec są bezsprzecznie najtańszym wyborem na przejazd, jednak jest on bardzo czasochłonny. Po drodze busy zatrzymują się na wielu przystankach, zabierając kolejnych ludzi, co trwa stosunkowo długo .

Oczywiście istnieją jeszcze inne środki transportu za pomocą których możemy dostać się do Niemiec. Są one jednak zdecydowanie bardziej kosztowne i mała ilość Polaków może sobie na nie pozwolić. Najtaniej zaraz po busach można dojechać prywatnym samochodem. Koszt przejazdu w tym przypadku jest jednak bardzo uzależniony od liczby osób w samochodzie. Jeżeli będziemy jechać samemu, będzie nas to drogo kosztować. Ostatnią rzeczą o której nie możemy zapomnieć jest wykupienie przed wyjazdem ubezpieczenia zagranicznego.