Izolacja termiczna pianką poliuretanową

Nie od dziś wiadomo, że budowanie domu to kwestia do której musimy się bardzo mocno przykładać. W związku z tym warto wybierać materiały opałowe, które są bardzo skuteczne. Do takich bez wątpienia zaliczyć można chociażby piankę poliuretanową. Taki materiał niegdyś wykorzystywany był w dużym stopniu branży produkcyjnej. Z biegiem lat zaczęto jednak szukać innych zastosowań dla tego produktu. Wykorzystuje się go obecnie często do tworzenia warstw termoizolacyjnych w budynkach. 

Efektywne ocieplanie domów pianą 

pianka pur - mazowieckieWspomniana wcześniej pianka poliuretanowa jest materiałem, który skutecznie zastępuje styropian. Od kilkudziesięciu lat to właśnie styropian jest materiałem, który dominuje w branży budowlanej. Jednak są też pewne ograniczenia w związku ze stosowaniem tego materiału. W związku z tym coraz częściej jest on zastępowany właśnie przez piankę poliuretanową. Materiał ten wykazuje świetne właściwości zatrzymujące ciepło. Tyczy się to nie tylko sezonu grzewczego. Warto podkreślić, że obecnie pianka poliuretanowa jest w stanie zatrzymywać również ciepło z zewnątrz. W związku z tym stosując piankę poliuretanową na poddaszu możemy skutecznie zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się budynku. Materiał o którym mowa bardzo często nazywany jest również inaczej. Jego drugim określeniem jest pianka PUR – Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym z łatwością znaleźć możemy polecane firmy zajmujące się nakładaniem takiej pianki w pomieszczeniach. Możliwe jest również wykorzystywanie pianki PUR do hydroizolacji. Materiał ten bowiem doskonale zatrzymuje wodę. W związku z tym wprost idealnie nadawać się on może do stosowania na fundamentach, które dzięki temu materiałowi będą nie tylko świetnie zabezpieczone przed wilgocią ale również będą ocieplone. Popularność pianka poliuretanowa zdobyła przede wszystkim poprzez stosowanie jej na poddaszach. W takim miejscu materiał ten może w pełni pokazywać swój potencjał. 

Na chwilę obecną stosowanie pianki poliuretanowej zaczyna być naprawdę bardzo popularne. Mnóstwo osób stosuje piankę poliuretanową zamiast styropianu. Jako jedyny minus tego typu rozwiązań wymienić można to, że pianki poliuretanowej nie jesteśmy w stanie nałożyć samodzielnie. Do tego zadania musimy zatrudnić specjalistów, którzy dysponować będą odpowiednim sprzętem. Pianka poliuretanowa doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku ocieplania budynków murowanych jak i drewnianych. Można używać pianki również w takich konstrukcjach jak domy szkieletowe czy kanadyjskie.