Imprezy firmowe — dlaczego warto iść w plener?

Zgrany i dobrze dogadujący się zespół to marzenie nie tylko pracodawcy, ale również pracowników. Jest wiele sposobów na zacieśnianie więzi między współpracownikami, takich jak wypita razem poranna kawa, wspólny lunch czy swobodne pogawędki w czasie przerw. Dzięki takiej atmosferze praca jest bardziej efektywna, a czas mija szybciej. Istnieją też inne sposoby na okazjonalną integrację pracowników

Przykłady plenerowych imprez firmowych 

plenerowe imprezy firmowe krakówZa dobre zgranie zespołu nie są odpowiedzialni jedynie pracownicy, ale również szefostwo firmy. Zadbanie o pracowników i docenienie ich pracy leży w gestii kierownictwa, dlatego często szuka się sposobów na integrację pracowników. Jednym z pomysłów na umocnienie więzi współpracowników są plenerowe imprezy firmowe Kraków organizuje wiele różnych eventów firmowych odbywających się na świeżym powietrzu. Imprezy outdoorowe zapewnią nieco ekscytacji i zapewnią wspaniałą zabawę. W ofercie takich imprez możemy znaleźć m.in. pikniki. Każdy pracownik może na taki piknik zabrać członków rodziny czy partnerów, a dla wszystkich uczestników przygotowane są różne atrakcje, jak konkursy sprawnościowe, trampoliny, ścianka wspinaczkowa czy występ kabaretu. Kolejną propozycją integracji pracowników na świeżym powietrzu może być paintball. Zdrowa rywalizacja i nieco adrenaliny będzie idealnym sposobem na rozładowanie napięć i lepsze zgranie, w szczególności w zespole złożonym w większości z mężczyzn. Z uwagi na to, że w głębi duszy każdy z nas jest dzieckiem, dobrym pomysłem będzie wykupienie gier terenowych dla kierownictwa, które chce znaleźć plenerowe imprezy firmowe Kraków jest dużym miastem z obszernymi terenami zielonymi, na których takie gry są organizowane. Zabawa rozpoczyna się od wyboru rodzaju scenariusza, następnie określa się miejsce na gry oraz dokonuje podziału na zespoły zadaniowe. Można również nagrodzić najlepszych graczy, a na koniec gier zorganizować ognisko. Na dworze można również wspólnie ćwiczyć techniki samoobrony, bawić się w parku linowym czy wybrać się na wyścigi gokartów. Niezależnie od wyboru rodzaju imprezy, celem jest danie pracownikom okazji do rozmów i lepszego poznania siebie nawzajem, co polepszy poziom komunikacji w firmie.  

Organizowanie eventów firmowych poza godzinami pracy ma na celu zrelaksowanie i rozluźnienie pracowników oraz pomoc w zacieśnianiu między nimi więzi poprzez miło spędzony czas. Inwestycja w taki wyjazd z pewnością się zwróci, bo pracownicy działający w zgranym zespole są zadowoleni z pracy, a przez to bardziej efektywni. Dobra atmosfera w pracy sprawia, że 8 godzin roboczych mija w mgnieniu oka.