Hipnoza jako metoda leczenia lęków i uzależnień

 

Dzisiejszy świat pełen jest pośpiechu i stresu. Coraz mniej w nim miejsca na refleksję, spokojną analizę priorytetów i ich uporządkowanie. Coraz trudniej jest nam odpowiedzieć sobie na pytanie czy podoba nam się nasze życie i jak chcielibyśmy je zmienić. W gonitwie kolejnych dni i zdarzeń coraz trudniej jest nam odnaleźć siebie co w bardzo wielu przypadkach przypłacamy zdrowiem.

Stany lękowe skutecznie leczone hipnozą

leczenie lęków hipnozą

Jedną z coraz częściej spotykanych przypadłości współczesnego człowieka jest pozornie nieuzasadniony lek przed otaczającym go światem i ludźmi. Takie stany lękowe są bardzo poważnym zaburzeniem a wywoływane przez nie zaburzenia psychosomatyczne mogą prowadzić do poważnych chorób. Zdrowy, instynktowny strach jest naszym sprzymierzeńcem i pozwala nam unikać niebezpiecznych dla zdrowia i życia sytuacji. Jednak długotrwały stres związany z pracą, rodziną czy finansami może doprowadzić do stanów lękowych uniemożliwiających normalne funkcjonowanie. Często w takich sytuacjach konieczne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego i opieki psychoterapeuty. Alternatywą lub terapią wspomagającą może okazać się hipnoza. Leczenie lęków hipnozą jest naturalną metodą, która pozwala dotrzeć do bezpośrednich przyczyn dolegliwości co z kolei daje możliwość dalszej skutecznej terapii. Hipnoza jest rodzajem bardzo głębokiego skupienia się na swoim wnętrzu. Umożliwia to zrozumienie emocji jakie nam towarzyszą, poznaniu ich genezy, dotarciu do najgłębiej skrywanych lęków. Tylko dokładne zdiagnozowanie przyczyn stanów lękowych pozwala na skuteczną psychoterapię. Bez tego terapeuta może pomóc jedynie powierzchownie co w większości przypadków nie rozwiąże kluczowego problemu. Stany lękowe są często skutkiem głębokiej depresji, z której niejednokrotnie pacjent w ogóle nie zdaje sobie sprawy, próbując funkcjonować normalnie w swoim codziennym życiu. Jedna taki stan utrzymujący się przez dłuższy okres czasu doprowadza do dalszych konsekwencji, uniemożliwiających już normalne funkcjonowanie. Jest to absolutnie najwyższy czas na spotkanie ze specjalistą i podjęcie terapii.

Zawsze należy pamiętać, że podobnie jak nie korzystamy z usług medycznych świadczonych przez osoby nie posiadające wykształcenia medycznego, tak samo w kwestii terapii hipnozą nie należy korzystać z pomocy przypadkowych osób, nie posiadających odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. Do bezpiecznego przeprowadzenia hipnozy potrzebna jest wiedza i umiejętności. Praktykowanie tego rodzaju terapii może mieć daleko idące skutki, niebezpieczne dla naszego zdrowia.