Heblarki do warsztatów stolarskich

Część rynku meblarskiego zostało przejęte przez producentów mebli z materiałów drewnopodobnych. Są to tańsze meblem. Można powiedzieć, że są to meble klasy premium. Natomiast meble klasy premium w dalszym ciągu wytwarzane są ręcznie, z litego drewna. Nie ma tutaj mowy o masowej produkcji. Każdy komplet mebli jest delikatnie inny, zazwyczaj tworzony na zamówienie dla konkretnego odbiorcy. W dobrze wyposażonym warsztacie stolarskim można działać cuda. Dobry stolarz wyposażony w profesjonalny sprzęt jest wstanie zrobić naprawdę piękne meble.

Heblarki do pracy z drewnem

heblarka do drewnaNarzędzi w warsztacie stolarskim jest naprawdę bardzo dużo. Niektóre z nich używane są bardzo rzadko, a inne są w codziennym użyciu. Do drugiej, z wymienionych grup, należy między innymi heblarka do drewna. Poszczególne elementy składające się na konkretny mebel, muszą być idealnie gładkie. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby powierzchnia produkowanych przez nas mebli była nierówna, ponieważ mogłoby to zepsuć estetykę, więc cała praca na darmo. Drewno możemy wygładzić ręcznie, ale trwa to bardzo długo i ciężko jest ręcznie zrobić tak, aby wszystko było idealnie równe. Heblarka jest urządzeniem, które ułatwia nam opisany proceder. Dzięki takim urządzeniom możemy wygładzić powierzchnię o dowolnej wielkości tak, aby była idealnie równa. Ułatwia to pracę w bardzo dużym stopniu. Wyrównanie jednej deski przy pomocy heblarki trwa zaledwie kilkanaście sekund, natomiast w przypadku gdy musielibyśmy zrobić to ręcznie, to musielibyśmy poświęcić na to kilkadziesiąt minut, a czasami nawet ponad godzinę. Heblarka wyposażona jest w silnik elektryczny, dlatego możemy zaliczyć ją do grupy elektronarzędzi. Silnik charakteryzuje się dużą wydajnością i dużym momentem obrotowym. Moment obrotowy silnika możemy dostosować swoich potrzeb, ponieważ heblarki posiadają regulację tego parametru. Silnik wprawia w ruch głowicę, która ściera wszystkie nierówności z drewna w bardzo dokładny sposób. Heblarka zasilana jest ze zwykłej sieci energetycznej.

Tego typu urządzenia dzielą się na amatorskie, półprofesjonalne i profesjonalne. Przed zakupem powinniśmy się zastanowić nad tym jakiej klasy urządzenie będzie nam potrzebne, ponieważ od tego zależy jego cena. Heblarkę najniższej klasy możemy kupić za około tysiąc złotych, natomiast profesjonalne urządzenia kosztują ponad trzy tysiące złotych. Na kupione urządzenie otrzymuje gwarancję producenta na okres trzech lat. Także jeśli coś się stanie z heblarką w tym czasie to możemy ją odesłać na darmowy serwis.