Hashimoto, a żywienie

Istnieje ogromna ilość chorób, których rozwój uzależniony jest od żywienia. Poza tym mamy do czynienia także z chorobami, których możemy się pozbyć, stosując odpowiedni model żywienia oraz z takimi, których objawy możemy po prostu załagodzić. W związku z tym warto mieć świadomość dotyczącą tych chorób i tego, w jaki sposób dieta wpływa na nasz stan zdrowia. Jedną z chorób, na której rozwój ma wpływ żywienie jest choroba Hashimoto, która dotyka coraz większej ilości kobiet.

Co jeść w Hashimoto?

dieta hashimotoWiele osób mając chorobę Hahimoto odżywia się byle jak. Niestety byle jakie żywienie nasila procesy zapalne, co sprawia, że nasza tarczyca jest w jeszcze gorszym stanie. W związku z tym niesamowicie ważne jest, aby mieć świadomość, że to, co spożywamy może odbić się na naszym zdrowiu. To dlatego mając chorobę Hahimoto musimy się dużo edukować na własną rękę lub zasięgać porad ekspertów, którzy podpowiedzą nam, w jaki sposób się żywić, aby nasza tarczyca była w jak najlepszym stanie. Tak naprawdę dieta Hashimoto nie jest szczególnie skomplikowana. Niesamowicie ważne jest to, aby dostarczała ona niezbędnych substancji, które sprawiają, że nasz organizm jest w stanie dobrze funkcjonować. Z całą pewnością powinniśmy zrezygnować z przetworzonego jedzenia, ponieważ będzie ono jeszcze bardziej niszczyło naszą tarczycę. Jeśli nie do końca wiemy, co w naszym przypadku jest dobre i co możemy śmiało spożywać, to dobrym krokiem będzie wizyta u dietetyka, który określi nam jadłospis. Warto wiedzieć, że w większości przypadków w chorobie Hashimoto egzamin zda wyeliminowanie glutenu oraz laktozy, które nasilają stan zapalny naszej tarczycy. Oczywiście teorii dotyczących tego kroku jest tak wiele, jak osób, ale czasami warto rozważyć tę opcję, ponieważ wyeliminowanie tych groźnych alergenów może niesamowicie poprawić stan naszego zdrowia. Warto o tym wiedzieć i mieć tego pełną świadomość. Oczywiście nie w każdym przypadku to wykluczenie będzie konieczne. Jeśli chcemy się dowiedzieć, czy rezygnacja z alergenów w naszym przypadku coś wniesie, to powinniśmy wykonać specjalistyczne badania lub po prostu obserwować swój organizm.

Tak naprawdę dieta w chorobie Hashimoto powinna być jak najbardziej naturalna. W związku z tym powinniśmy wprowadzić ogromne ilości warzyw oraz świeże owoce. Posiłki powinny być przygotowywane z jak najlepszej jakości świeżych produktów, które powinny pochodzić z wiadomego źródła. W chorobach tarczycy niesamowicie ważne jest również białko, którego powinno być w takiej diecie znacznie więcej.