Głowica termostatyczna — must have współczesnej aranżacji

Współczesne budownictwo uwzględnia jak najwięcej zastosowań Smart Home, czyli tak zwanych inteligentnych domów. Niektórzy kojarzą je głównie z systemami energii odnawialnej lub zbędnymi udogodnieniami, co nie do końca przekonuje ich do montażu instalacji. Mało kto słyszał o drobiazgach, jakimi są głowice termostatyczne. To również jest element inteligentnego domu, który bez wątpienia wpisze się w gusta domowników. Czym zachwyca ten niewielki system?

Inteligentne ogrzewanie domu dzięki specjalnym głowicom

polecana głowica zigbeeGłowicę termostatyczną umieszcza się przy grzejnikach i służy ona do regulowania temperatury grzania. Nie jest to jednak zwykłe pokrętło, którym można ustawić ciepły bądź zimny kaloryfer. To rozbudowane urządzenie, którym steruje się za pomocą elektroniki. Inteligentne głowice łączy się razem z aplikacją, do której uzyskuje się dostęp po zakupieniu produktu. Taką aplikację należy pobrać na swój telefon z dowolnym systemem operacyjnym, chyba że producent nie uwzględnił któregoś. Kiedy jest się już podłączonym, można bez przeszkód, kilkoma stuknięciami podkręcać temperaturę lub ją obniżać. Co ciekawe, zasięg połączenia jest bardzo daleki, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby sterować grzejnikiem nawet spoza swojego domu. Urządzenie jest z reguły niezwykle precyzyjne pod względem temperatury, dlatego będzie można ją dopasować do swoich potrzeb. Dzięki sterowaniu ogrzewaniem można dodatkowo oszczędzić, a przy tym wpłynąć na swój komfort. System można wykorzystać na przykład wtedy, gdy w chłodne dni wraca się do domu, ale chce się, by było już tam ciepło. Żaden problem. Wystarczy wcześniej wejść w aplikację i ustalić temperaturę. To też rozwiązanie dla osób, którym nie chce się wstawać w nocy zakręcić grzejnika, gdy jest im zbyt ciepło. Aby urządzenie działało prawidłowo i było dobrze zsynchronizowane z aplikacją, warto wybierać sprawdzone instalacje. Polecana głowica Zigbee to jedna z najlepszych instalacji montowanych w inteligentnych domach.

Wszystkie parametry związane z głowicą termostatyczną można znaleźć na stronie internetowej producenta lub sprzedawcy. Warto wiedzieć, że za pomocą aplikacji można korzystać z wielu głowic i nie ograniczać się wyłącznie do jednej. Zintegrowanie ze sobą innych systemów sprawi, że za pomocą wyłącznie telefonu, będzie można zarządzać całym domem. Czym konkretnie? Chociażby oświetleniem lub roletami, które działają podobnie jak głowica. Tak samo można w nich ustawić na przykład harmonogram automatycznego włączania się i wyłączania.