Gdzie wynajmę samochód osobowy?

Razem z moją narzeczoną zdecydowaliśmy się wyjechać na romantyczne wakacje. Ani ja, ani moja wybranka nie mieliśmy własnego samochodu, chociaż prawo jazdy zdaliśmy już kilka lat temu. Nie chciałem, żebyśmy jechali na wakacje komunikacją miejską, ponieważ droga była długa, a taka jazda pociągiem czy autobusem nie miała w sobie nic z romantyczności. Zaproponowałem, że przecież możemy wynająć samochód w wypożyczalni. Moja narzeczona zgodziła się na takie rozwiązanie. Teraz więc, pozostało mi już tylko wynająć samochód.

Zalety wynajmu samochodu osobowego

najem samochodu osobowegoJuż wkrótce okazało się, że najem samochodu osobowego jest bardzo opłacalną opcją, dla osób w takiej sytuacji jak my. Tym bardziej, że razem z narzeczoną znaleźliśmy bardzo dobrą ofertę i warunki wynajmu. Przede wszystkim przy wynajmie na dłużej niż pięć dni nie było limitu kilometrów, a to było dla nas bardzo ważne, ponieważ chcieliśmy jechać na nasze romantyczne wakacje dosyć daleko. Poza tym cena za dobę wynajmu nie była zbyt wysoka, a nawet była coraz niższa z każdym dniem, ze względu na to, że zdecydowaliśmy się na wynajem długoterminowy. W związku z tym, że nie musieliśmy za bardzo obciążać naszego wakacyjnego budżetu dodatkowymi kosztami. Porównałem ceny tej wypożyczalni z innymi na rynku, i muszę przyznać, że naprawdę były one bardzo niskie, jedne z najlepszych na rynku, tym bardziej, że w jej koszt było wliczone dodatkowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Mogłem również wpłacić dodatkową kaucję zwrotną, dzięki czemu nie musiałem ponosić odpowiedzialności finansowej z powodu ewentualnej szkody własnej. Dużą zaletą było dla nas również to, że przy najmie samochodu w tej wypożyczalni, mieliśmy zezwolenie na palenie w aucie. Oboje z narzeczoną palimy, a większość innych wypożyczalni nie zezwalała na to w swoich samochodach. Już wkrótce okazało się, że to był naprawdę bardzo dobry wybór. Przede wszystkim w każdej chwili w razie problemów z samochodem, mogliśmy liczyć na pomoc pracowników infolinii.

Co istotne telefonowanie na tą infolinię było bezpłatne. Samochód był w bardzo dobrym stanie technicznym i nie miałem z nim żadnych problemów po drodze. Nie mniej ważne było dla nas to, że dostaliśmy go z pełnym bakiem i nie musieliśmy zajeżdżać od razu na stację benzynową. Auto było także czyste i w takim samym stanie go zwróciliśmy, chociaż mogliśmy wykupić dodatkową opcję wynajmu, dzięki której nie musielibyśmy czyścić auta na myjni po skończonym wynajmie. Uznaliśmy jednak, że bardziej opłaca nam się umyć auto.