Gdy przyjmujemy gości stawiamy elegancki serwis obiadowy

Chyba nie ma domu, w którym nie byłoby chociaż jednego eleganckiego serwisu obiadowego. Sami mamy swoje ulubione kubki do kawy, czy talerze. Jeśli zaś podejmujemy gości, zawsze dbamy o to, by wypaść jak najlepiej w roli gospodarzy domu. Nasi znajomi nie mogą bowiem jeść kolacji, czy obiadu, w talerzach pochodzących z różnych serwisów, gdyż nie będzie to dobrze wyglądało i możemy narazić się na śmieszność, zwłaszcza kiedy jeden talerz będzie biały, a inny zawierał motywy kwiatowe.

Obiadowy serwis musi być elegancki i wytrzymały

obiadowe serwisyWbrew wszelkim pozorom zapraszani goście przykładają wagę nie tylko do tego, co serwujemy im na obiad, czy kolację, ale zwracają też uwagę na to, w czym podawane są dania. Z tego też powodu obiadowe serwisy powinny znajdować się w każdym domu. Nawet, jeśli nie będziemy korzystać z nich na co dzień, będą potrzebne do świątecznych obiadów, czy kolacji. Wybór serwisów jest bardzo duży, a producenci zawsze dbają o to, by naczynia wykonane były z porcelany lub ceramiki, które cechuje duża wytrzymałość. Często wybieramy tradycyjne białe serwisy obiadowe, niemniej coraz większą popularnością cieszą się serwisy z ozdobnymi subtelnymi kwiatami, czy innym ciekawym motywem kolorystycznym. Wszystkie naczynia można myć z zmywarkach do naczyń, mając pewność, że kolory nie będą się ścierały podczas częstego mycia. Warto też wybrać te zestawy, w których jedzenie można podgrzać w mikrofalówce, czy piekarniku, gdy któryś z naszych gości się spóźni. Najczęściej wybieramy talerze okrągłe. Niemniej, coraz większym zainteresowaniem cieszą się komplety z kwadratowymi talerzami. Zestawy oprócz głębokich i płytkich talerzy zawierają też wazę do zupy, czy sosjerkę. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż do serwisu obiadowego zawsze powinien być dopasowany serwis do picia kawy, czy herbaty, tak by nasz stół nie wyglądał zbyt pstrokato. Nadto, musimy zdecydować się na to, ile części będzie miał zestaw obiadowy, tak by starczyło nam naczyń dla wszystkich gości. Zawsze warto więc wybrać większy zestaw z większą ilością naczyń.

Gdy zapraszamy gości na uroczystą kolacje, zawsze powinniśmy podać ją w eleganckim serwisie obiadowy. Wybór obiadowych kompletów jest bardzo duży, więc zawsze znajdziemy, ten który nie tylko będzie się nam się podobał z uwagi na jego estetykę, ale będzie też praktyczny i funkcjonalny. Wykonane z ceramiki o najlepszej jakości serwisy obiadowe powinny nadawać się do mycia naczyń w zmywarkach, czy podgrzewania posiłków w mikrofalówce. Nadto, pomimo wielokrotnego ich używania namalowane wzory nie powinny się ścierać podczas ich używania.