Elektroniczne depozytory kluczy

Przechowywanie kluczy w szkołach, urzędach, firmach oraz innych miejscach wymaga odpowiednich narzędzi. Dlatego w każdym takim miejscu powinien znaleźć się elektroniczny depozytor kluczy. Współczesne urządzenia są bardzo wygodne i zapewniają pełne bezpieczeństwo. Przejrzysty interfejs oraz wykonanie z najwyższej jakości materiałów stanowi odpowiedź na wszelkie potrzeby w tym zakresie. Produkty tego rodzaju mają najczęściej solidną, stalową obudowę. Dzięki odpowiednio zamocowanym haczykom, klucze są właściwie przechowywane i chronione przed kradzieżą.

Jak korzystać z ESEK-a?

esekElektroniczne depozytory kluczy zyskują na popularności. Są dedykowane przedsiębiorstwom i miejscom użyteczności publicznej – niezależnie od ich wielkości. Często wybiera się asortyment od najlepszych producentów, dowodem na to są depozytory ESEK. Dostępnych jest kilka modeli, spośród których każdy z całą pewnością wybierze odpowiedni, pod względem oczekiwań. W większości przypadków w środku można umieścić dość dużą liczbę kluczy, a sterowanie odbywa się przy pomocy terminalów zarządzających. Drzwiczki można otwierać ręcznie, a ochronę przed dostępem do kluczy osobom nieuprawnionym stanowi płyta poliwęglanowa. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie kluczami może je umieszczać na zwykłych panelach oraz skrytkowych. Jeżeli okaże się, że depozytor jest za mały, można go rozbudować o kolejne panele. Oszczędza się wówczas środki, ponieważ nie ma potrzeby zakupu nowego systemu do przechowywania kluczy. Warto jeszcze wspomnieć o samej obsłudze depozytorów, a właściwie przedmiotowi do tego służącemu. Jest to terminal z wyświetlaczem LCD. Na klawiaturze numerycznej wpisuje się kod PIN ustanowiony dla danego klucza. Do każdego niezbędne są uprawnienia, pozwalające na jego wyjęcie ze skrzynki. Ponadto użytkownik korzystając z terminala widzi niezbędne informacje na temat ikony klucza. Generalnie pobranie klucza można zorganizować na co najmniej kilka sposobów. Przy użyciu kodu PIN, karty lub połączenia obu wcześniejszych funkcji.

Wszystkie funkcje depozytora można ustawiać pod określone oczekiwania od urządzenia. W momencie, gdy w skrytce nie ma miejsca na nowe klucze, nie ma potrzeby zakupu nowej. Dostawia się wówczas jedynie dodatkowe panele lub szafki. Ustawienia można zmieniać dowolną ilość razy, na przykład dla wzrostu bezpieczeństwa stosuje się choćby czytnik linii papilarnych. Jest to pewnego rodzaju podwójne zabezpieczenie przed ewentualną próbą kradzieży. Do sterowania depozytorem przydają się oprogramowania komputerowe – taką możliwość również powinno się rozważyć.