Efektywność pomiarów geodezyjnych

Od czasów studiów już wiedziałem, że warto będzie postawić na pomiary geodezyjne oraz w ogóle naukę tego wszystkiego. W końcu chciałem sobie z tym świetnie poradzić i nie sądziłem w sumie, że jest to takie trudne i czasochłonne. Mieliśmy codziennie zajęcia z panem Maciejem, który był bardzo doświadczonym geodetą w Gdyni i ten nam dokładnie mówił co mamy robić i czego w pierwszej kolejności się nauczyć.

Wykonywanie pomiarów geodezyjnych

pomiary geodezyjne w GdyniOczywiście każdy z nas go słuchał z dużym zaciekawieniem, bo przecież wszystkie zgromadzeni w sali byli osobami, które interesowały się bardzo mocno geodezją, co też sprawia, że faktyczne musieli się skupiać. Podsumowując to wszystko oczywiście pierwsze miesiące nauki przychodziły mi dośc topornie. Jednak miałem wizję, że w przyszłości i to całkiem niedalekiej będę mógł świadczyć pomiary geodezyjne w Gdyni dla różnych firm oraz klientów indywidualnych, więc na pewno warto teraz trochę się przyłożyć, a później dopiero zbierać tego plony. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że pomiary geodezyjne w Gdyni są oferowane już przez dobre kilkanaście firm działających na rynku, stąd też faktycznie nie stanowiło dla mnie problemu, aby się dowiedzieć jak to wszystko zorganizować. Organizowałem sobie naukę geodezji każdego dnia. Od poniedziałku do piątku uczyłem się teorii, a w sobotę razem ze znajomymi z roku sprawdzaliśmy jak teoria ma się do praktyki i wyruszyliśmy w teren. Całe szczęście pomiary geodezyjne w Gdyni wykonywaliśmy przy wykorzystaniu naprawdę dobrych sprzętów. Wszystkie oferowane usługi faktycznie działają i są pożądane. Ze swojego doświadczenia wiem, że każdy pomiar geodezyjny trzeba mierzyć z bardzo dużą dokładnością, która faktycznie jest istotna. W tym celu na pewno uda mi się pozyskać parę dodatkowych lektur oraz książek od znajomych, którzy już działają na rynku i pracują po różnych firmach. Na pewno bardzo mi zależało na tym, aby faktycznie móc uczyć się teorii. Tym bardziej, że jak widziałem ogłoszenia o pracę na takie stanowiska to przede wszystkim wiedza była wymagana w pierwszej kolejności, a dopiero później firmy stawiały na doświadczenie.

Zapewne w myśl zasady, że wszystkiego da się nauczyć i faktycznie potencjalny pracownik nie musi się tym tematem w ogóle przejmować. Dla mnie to znaczyło tyle, że moje pomiary geodezyjne na samym początku nie musiały być perfekcyjne. Chodzi przede wszystkim o odpowiednie podejście do pracy i gotowość do nauki. Jak to pokażę to na pewno zdobędę parę ciekawych zleceń, czy stałą posadę.