Duży wybór pokrowców na motor

Fani jednośladów uwielbiają dbać i doglądać swoich motocykli. Są to ich oczka w głowie. Starannie je polerują doszukując się najmniejszych zarysowań. Aby chronić swój motocykl przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, rozsądny właściciel powinien go zabezpieczyć. Jest to szczególnie ważne podczas długich postojów. Poza sezonem jednośladów motory są szczególnie narażone na niekorzystny wpływ pogodowy. Jak się okazuje nie są bezpieczne także w czasie lata, gdyż promienie słoneczne także oddziałują na lakier.

Zalety korzystania z pokrowców na motory

pokrowce na motorObecny rynek stacjonarny i internetowy oferuje różne możliwości zabezpieczenia motoru. Najlepszy byłby oczywiście garaż, ale czy on sam wystarczy? Co ma zrobić właściciel motoru, którego nie stać na zakup garażu? Jak się okazuje istnieją sprawdzone metody ochrony jednośladów. Są nimi pokrowce na motor. W czasie zimy, gdy motor nie jest użytkowany, powinien on być osłonięty właśnie pokrowcem. Oferowane pokrowce mogą mieć bardzo różne właściwości. Na rynku dostępne są pokrowce dedykowana dla motocykli przechowywanych na zewnątrz, w garażach oraz uniwersalne, które sprawdzą się w każdej z tych lokalizacji. Zależnie od rodzaju materiału mogą chronić one jednoślad przed wilgocią, silnym wiatrem, kurzem, pyłem i opadami atmosferycznymi. Ważne, aby pokrowiec dokładnie przylegał do motocyklu. Nierzadko firmy oferują także uszycie pokrowca na zamówienie. Dotyczy to motorów, które stoją na wolnym powietrzu, jak i tych które są przechowywane w garażach. Pokrowiec przyda się także w czasie lata. intensywne promieniowanie słoneczne latem może bowiem powodować odbarwienia lakieru, na co przecież nie może pozwolić sobie żaden prawdziwy fan jednośladów. W czasie zimy deszcz, śnieg, kurz i był także może uszkodzić lakier oraz elementy motoru. Nierzadko motor trzeba chronić także przed odchodami ptaków – te mogą wyrządzić największe uszkodzenia. Przechowywane w garażach motory są narażone na dużą ilość kurzu, który unosi się w powietrzu i osiada na powierzchni jednośladu. Może od powodować mikrorysy, które na pewno zostaną dostrzeżone przez bystre oko w czasie lata.

Chcąc właściwie zadbać o motor należy bezwzględnie zaopatrzyć się w pokrowiec. Może on być wykorzystywany o każdej porze roku, zarówno w przypadku parkowania na zewnątrz, jak i przechowywania motory w garażu. Uchroni jednoślad przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Sprawi, iż będzie dłużej wglądał jak nowy. Rynek oferuje wiele różnych modeli pokrowców. Sprawdzony producent tych akcesoriów na pewno pomoże dobrać odpowiedni model do motocyklu.