Drzwiczki do mebli – jakie wybieram?

Często mówi się o tym, że każdy ma inny gust i nie należy na ten temat dyskutować. Jest to prawda, bo przecież każdemu może podobać się coś zupełnie innego i to zjawisko należy uznać za pozytywne. Producenci wielu rzeczy starając się sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom, mają zwykle bogatą ofertę. Przyglądając się drzwiczkom meblowym, mogę błyskawicznie stwierdzić, że taka różnorodność jest czymś wartym uwagi. Poza tym biorą pod uwagę także indywidualne potrzeby swoich klientów.

Kwestia wymiaru drzwiczek meblowych

drzwiczki meblowe na wymiarPrzy zamawianiu mebli do mojej kuchni przekonałem się już o tym, że składanie zamówienia na coś takiego jest bardzo proste, ponieważ zawsze można liczyć na wsparcie sprzedawcy, który wyjaśnia między innymi to jakie wymiary i inne szczegóły mają największe znaczenie. Jeżeli chodzi o wymiary drzwiczek, to większość osób na pewno skupia się tylko i wyłącznie na szerokości i wysokości. Te szczegóły mają niewątpliwie kolosalne znaczenie i muszą być idealnie dopasowane do konkretnej szafki, ale to nie wszystko. Zacznijmy jednak od podstaw. Te wymiary trzeba koniecznie dopasować, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy da się rzeczywiście ukryć za konkretnymi drzwiczkami całą zawartość, czyli na przykład substancje chemiczne lub żywność w zależności od przeznaczenia konkretnej szafki. Kuchnia w moim domu jest bowiem miejscem, w którym przechowuje się naprawdę różne rzeczy. Drzwiczki meblowe na wymiar mogą mieć teraz różną grubość. Są one jednak wykonywane taka z takiej płyty, że nawet przy stosunkowo niewielkiej grubości są odporne na powstawanie uszkodzeń ze względu na twardość i inne właściwości tego materiału. Istnieje możliwość zamówienia także drzwiczek z litego drewna. Tym bardziej że ciężar nie stanowi żadnego problemu pod warunkiem właściwego dopasowania zawiasów i ich należytego rozmieszczenia. Takie zawiasy umożliwiają bowiem bardzo łatwe i szybkie otwieranie oraz zamykanie szafki na przykład po to, aby coś wyjąć lub schować.

Korzystanie z drzwiczek byłoby bardzo trudne, gdyby nie to, że ich ważnym elementem jest również dobrze dopasowany uchwyt. Dla mnie dobrze dopasowany egzemplarz to taki o odpowiedniej szerokości po to, abym nie miał problemu z włożeniem pod niego przynajmniej kilku palców. Wyzywałem się na uchwyty metalowe, bo dobrze pasują do brązowych drzwiczek i są przy tym odporne na powstawanie zróżnicowanych uszkodzeń. Przy drzwiczkach w pokoju znajdują się jeszcze specjalne paski ozdobne. Tego rodzaju drobiazgi to tylko dodatek, o którym należy samemu decydować. O wymiarach drzwiczek można mówić dłużej.