Dom w Zachodniopomorskim – wybór okien

 

W końcu zdecydowaliśmy się przeprowadzić do innego województwa. Chcieliśmy coś zmienić w swoim życiu oraz przenieść się w okolicę, która bardziej się nam podoba. Chociaż brzmi dosyć prosto, całe przedsięwzięcie wymagało jednak sporo wysiłku oraz czasu. Na samym początku musieliśmy bowiem znaleźć odpowiednią działkę. Zależało nam na tym, żeby nie należała do najmniejszych oraz aby zapewniała w miarę wygodny dojazd do potrzebnych miejsc. W końcu udało się nam znaleźć takie miejsce, w dodatku bardzo urokliwe.

Okna do domu w województwie zachodniopomorskim

okna z zachodniopomorskiegoWybraliśmy działkę o regularnym kształcie, ze sporą ilością dużych drzew. Zależało nam na tym, żeby nie musieć ich wycinać, dlatego postanowiliśmy wybudować dom po jednej ze stron działki tak, aby móc wyjść z niego prosto do tego swojego malutkiego sadu. Długo zastanawialiśmy się nad tym, jaki powinien być nasz dom – parterowy czy piętrowy? Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pewien kompromis, wybierając wersję parterową z poddaszem użytkowym. Dzięki temu mamy sporo miejsca do dyspozycji, jednak dom nie jest zbyt duży ani przez to przytłaczający. Zleciliśmy budowę specjalistom, jednak bardzo zależało mi na tym, żeby brać udział w podejmowaniu decyzji związanych np. z materiałami, z których miał powstać nasz nowy dom. Chciałem dopilnować, aby były to produkty wysokiej jakości, w końcu ten dom ma nam posłużyć przed wiele lat w niezmienionym stanie. Dosyć dużo czasu spędziłem nad wyborem okien. Chciałem, żeby zapewniły one budynkowi wysoki poziom energooszczędności, żebyśmy nie musieli płacić wysokich rachunków za ogrzewanie jesienią oraz zimą. Miałem do wyboru różnorodne okna z zachodniopomorskiego, które różniły się między sobą głównie materiałem, z jakiego zostały wykonane. Do niektórych pomieszczeń wybraliśmy nieco większe okiennice, żeby wpadało do nich jak najwięcej promieni słonecznych – dzięki temu odpoczywanie w takim salonie będzie o wiele bardziej przyjemne, a kiedy będzie nam to przeszkadzało – wystarczą odpowiednie żaluzje.

Odpowiednie okna powinny zapewniać wysoki poziom energooszczędności. Dobrze wykonane nie powinny sprawiać najmniejszych problemów, nawet w przypadku wyboru większych okien do niektórych pomieszczeń. Warto więc odpowiednio przemyśleć ich wybór, aby nie zdziwić się wysokimi rachunkami w zimie oraz problemami z ogrzaniem danego pomieszczenia. Poza tym okna powinny dobrze komponować się z całą resztą budynku, aby całość rewelacyjnie się prezentowała oraz była estetycznie ładna oraz spójna.