Dobry tapicer w Łodzi

Niegdyś zawód tapicera był bardzo ceniony. Dziś często się zapominana, że taka osoba to rzemieślnik, który przez wiele lat musiał uczyć się swojego fachu. Sam skończyłem nie tylko szkołę zawodową, a następnie technikum wieczorowe, ale przede wszystkim zdałem egzaminy dające mi szereg uprawień do prowadzenia działalności związanej z fachowym wyściełaniem materiałami różnych elementów wyposażenia samochodowego. Po uzyskaniu wszelkich zaświadczeń oraz zdobyciu niezbędnych zezwoleń założyłem własną działalność gospodarczą.

Mój zakład tapicerki samochodowej

tapicer samochodowy z łodziPracuję jako tapicer od 1990 roku i w zasadzie nigdy nie mogłem narzekać na brak zleceń. Moja praca początkowo była ceniona przede wszystkim przeze moich znajomych, jednak z czasem zaczęli do mnie przyjeżdżać posiadacze także bardzo luksusowych aut. Szybko zdobyłem sławę jako osoba, która nie tylko bardzo starannie obszywa skórą wnętrza drogich wozów, ale także jako świetny projektant. Okazuje się bowiem, że często klienci nie do końca wiedzą, czego pragną i trudno mi przewidzieć efekt końcowych moich działań. Z tego powodu postanowiłem przed wykonaniem każdego zlecenia sporządzić jego wstępny projekt. Moi klienci są bardzo zadowoleni, że mogą zobaczyć, jak będzie prezentował się ich wóz, dzięki mojej dodatkowej pracy i stworzeniu trójwymiarowego obrazu na ekranie komputera. Oczywiście mogą także dowolnie modyfikować zaproponowaną przeze mnie wersję. Jako cieszący się dobrą renomą tapicer samochodowy z Łodzi nie mogę narzekać na brak zleceń od właścicieli luksusowych aut oraz zabytkowych oldtimerów. Uwielbiam pracować przy jednych i drugich wazach. Praca ze starymi samochodami daje mi mnóstwo frajdy. To całkowita odskocznia od typowych zleceń sprowadzających się zazwyczaj do obszywania foteli, czy kierownic skórą. Na szczęście kolekcjonerzy starych aut często mnie odwiedzają. Duża część z nich jest zrzeszona w największym klubie miłośników oldtimerów, który mieści się akurat w Łodzi. Mam zatem sporo szczęścia, ponieważ mogę tworzyć tapicerki dla najwspanialszych samochodów.

Bycie tapicerem to nie tylko ciężka praca. Dla mnie jest to także ogromna przyjemność. Nie każdy może łączyć swoje pasje ze sposobem zarabiania na życie. Mnie się to udało i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Wielu moich klientów wybiera moje usługi właśnie dlatego, że widzi, jak bardzo poświęcam się, pracując z samochodami. Rzeczywiście mógłby całymi dniami i nocami siedzieć w swoim warsztacie i zajmować się autami przywiezionymi przez klientów.