Dobre wkłady do pieluch

Z roku na rok przybywa zwolenników stosowania u niemowląt oraz starszych dzieci pieluszek wielorazowych. Takie rozwiązanie wielu mamą wydaje się jednak nadal niezwykle trudne. Osobiście jestem zdania, że warto samemu przekonać się do stosowania danej metody radzenia sobie z moczem i kupkami swojego maluszka. Nie należy z góry zakładać, że postąpimy właśnie w taki, a nie inny sposób. W przypadku dzieci wiele decyzji szybko zmieniamy i dostosowujemy je do bieżącej sytuacji.

Rodzaje wkładów do pieluch

chłonne wkłady na pieluchySama sądziłam, że po narodzinach mojego syna będę używała popularnych marek jednorazowych pieluch, jednak życie szybko zweryfikowało moje plany. Urodziłam Stasia przedwcześnie i okazało się, że ma bardzo wrażliwą skórę, o którą muszę nieustannie dbać ze zdwojoną energią. Szybko musiałam zrezygnować z jednorazowych pieluszek, ponieważ okazały się one silnym alergenem dla mojej pociechy i sięgnęłam po produkty wielorazowe. Dziś nie żałuję tej decyzji, choć nie była ona łatwa. Bardzo nagłowiłam się nad tym, których wkładów do pieluch najlepiej używać. Okazało się bowiem, że istnieje wiele różnych alternatyw i świeżo upieczonej matce trudno się odnaleźć w rozmaitych produktach. Właśnie dlatego zdecydowałam się dzisiaj podzielić z Wami swoimi doświadczeniami w tej materii. Które chłonne wkłady na pieluchy najlepiej wybrać? Nade wszystko te, które dobrze absorbują duże ilości moczu oraz są wykonane z dobrej jakości, ekologicznych materiałów. Osobiście przekonałam się, że duże znaczenie w tej mierze ma ilość warstw materiału oraz sposób jego zszycia. Idealnie sprawdzały się w przypadku mojego syna duże, prostokątne wkłady wykonane z miękkiej i bardzo chłonnej mikrofibry. Wybierane przez nas produkty posiadały zazwyczaj minimum trzy warstwy i były doskonale odszyte w taki sposób, aby nie podrażniać skóry dziecka. Byłam zadowolona z tych produktów przede wszystkim dlatego, że nigdy nie powodowały u mojego syna odparzenia, ani żadnych innych przykrych dolegliwości, za to pozwalały zarówno mu, jak i mnie spokojnie przespać całą noc.

Rodzice z bardzo różnych powodów sięgają po pieluchy wielorazowe. Jednym zależy szczególnie na ekologii i dbaniu i naturalne środowisko, więc nie chcą produkować nadmiernej ilości śmieci, zaś inni cenią sobie przede wszystkim fakt, że takie produkty zazwyczaj lepiej wpływają na skórę niemowlaków. Niezależnie od wszystkiego warto przynajmniej spróbować każdej z możliwych opcji, aby móc samemu zdecydować. Jeśli będziecie się zastanawiali na tym, które wkłady wybrać, polecam szczególnie trójwarstwowe wykonane z mikrofibry.