Dobre nośniki reklamowe

Skuteczna reklama jakiej oczekują przedsiębiorcy najczęściej przybiera formę popularnych kasetonów reklamowych. Jest to jedna z najprostszych form reklamy przestrzennej bardzo dobrze spełniającej funkcje informacyjne. Dostęp do coraz lepszych materiałów sprawił, że jakość i odporność kasetonów reklamowych stale rośnie. Są one coraz bardziej atrakcyjne wizualnie co ma też wpływ na wygląd fasad budynków zaśmiecanych niegdyś reklamami wątpliwej urody.

Rodzaje i budowa kasetonów reklamowych 

podświetlane tanie kasetonyPodstawowym nośnikiem reklamowym są kasetony reklamowe nazywane również banerami. Ich zadaniem jest jak najlepiej informować o działaniu w określonym miejscu danego podmiotu gospodarczego. Jednak ich funkcja nie ogranicza się tylko do informacyjnej. Przedsiębiorcy oczekują, że reklama przyciągnie klientów dlatego bardzo ważne jest by była wykonana w atrakcyjny dla oka sposób. Kasetony reklamowe produkuje się na różne sposoby w zależności od ich typów i użytych do wykonania materiałów. Producenci wykonują podświetlane tanie kasetony z profili aluminiowych o odpowiedniej szerokości, z których powstaje rama kasetonu reklamowego będąca jego konstrukcją nośną. Napisy i symbole reklamowe umieszcza się na tzw. licach wykonanych z różnokolorowego plexi, poliwęglanu kanalikowego lub w droższych wersjach z dibondu. Treść reklamy wykonuje się metodą sitodruku, druku cyfrowego lub używa się folii samoprzylepnej. Kasetony reklamowe występują jako jednostronne mocowane jedną płaszczyzną do elewacji i dwustronne montowane prostopadle do muru lub umieszczane między słupami. Kasetony dwustronne są znacznie lepiej widoczne i skuteczniej spełniają swoją funkcję. Materiały wykorzystywane do produkcji kasetonów reklamowych są odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz na urazy mechaniczne. W celu podniesienia walorów wizualnych i wzmocnić siłę oddziaływania szczególnie po zapadnięciu zmroku kasetony podświetla się używając do tego celu oświetlenia wykonanego z energooszczędnych diod ledowych. Dają one rozproszone, równomierne światło sprawiając, że nośnik reklamowy wygląda bardzo efektownie.

Droższym rodzajem kasetonów reklamowych są nośniki wykonane z dibondu będącym materiałem kompozytowym. Jest to płyta warstwowa złożona z aluminiowych blach i rdzenia polietylenowego. Jest to bardzo cenny materiał dla producentów kasetonów reklamowych gdyż jest wybitnie odporny na warunki atmosferyczne, lekki, podatny na obróbkę i jednocześnie wyjątkowo estetyczny. Kasetony wykonane z dibondu tworzą zwartą bryłę.