Dlaczego warto kupować dodatki do oleju motoryzacyjnego?

Każdy olej mineralny, syntetyczny, półsyntetyczny zawiera już pewne dodatki, które poprawiają jego właściwości. Ale właściwości standardowego oleju silnikowego nie zawsze wystarczają do niezawodnej pracy silników samochodowych w trudnych warunkach. Podczas jazdy producenci pojazdów zalecają częstszą wymianę oleju silnikowego, ale nie wszyscy konsumenci są z tym zgodni, jednak dodatki zostały stworzone w celu wyeliminowania problemów operacyjnych.

Co dają dodatki do olejów silnikowych?

jaki dodatek do oleju silnikowego wybraćDo tych problemów należą wzmożone zużycie oleju, smugi, dym, obniżone ciśnienie, utrata kompresji, zwiększony hałas i ogólnie zwiększone zużycie silnika. Wszystkie te problemy można rozwiązać za pomocą dodatków. Jednak jaki dodatek do oleju silnikowego wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów. Na rynku motoryzacyjnym szeroką gamę produktów, które można wykorzystać do poprawy i przywrócenia właściwości olejów silnikowych. Skład każdego dodatku do silnika jest dokładnie przemyślany i przetestowany w laboratorium. Może to być zawiesina specjalnie dobranej substancji w oleju mineralnym, mieszanina polimerów i tak dalej. Ważną cechą produktów jest to, że można je dodawać do oleju silnikowego dosłownie w dowolnym momencie. Z reguły po dodaniu dodatku konieczne jest rozgrzanie silnika. Dodatki motoryzacyjne przywracające właściwości oleju zaczynają działać zaraz po zmieszaniu i są niezwykle skuteczne. Można powiedzieć, że wszystkie dodatki do oleju silnikowego są generalnie uniwersalne, ponieważ nadają się do silników benzynowych i wysokoprężnych i mogą być stosowane z olejami na bazie mineralnej lub syntetycznej. Ale przed dodaniem jakichkolwiek dodatków do silnika należy zapoznać się z instrukcją użytkowania. Środki te są dodawane, gdy właściciel samochodu chce rozwiązać albo indywidualne problemy, które pojawiają się podczas eksploatacji, albo gdy chce chronić silnik i zwiększyć jego zasoby. Większość dodatków to podobne substancje, które stosuje się w produkcji zwykłego oleju, tylko w wyższym stężeniu. Koncentracja tych środków pozwala na lepszą regenerację silnika.

Dodatki rozwiązują pewne problemy eksploatacyjne, takie jak: zużycie, wycieki oleju, dymienie i wypalenie oleju, redukcja kompresji, hałas, zanieczyszczenia i są to wszystkie kwestie, do rozwiązania których przeznaczony jest pakiet substancji czynnych dodawanych podczas produkcji komercyjnej oliwy. Jest więc to rozwiązanie dla tych, którzy pragną by jego auto jeździło sprawnie przez wiele lat, a komfort jazdy był na wysokim poziomie.