Dlaczego ciężko dostać się do żłobka państwowego?

Żłobki to temat dobrze nam znany. Jest ich tak wiele, że teraz idąc ciężko nie zauważyć jakiegoś z nich. Każdy stara się, żeby jego żłobek był przez rodziców zauważony i robią wszystko, żeby dzieci czuły się tam dobrze. Reklamują się różnorodnością ofert jak i sama nazwa jest tak miła, że chce się tam zajrzeć. W warszawie mamy wiele dzielnic i rodzice szukają raczej czegoś w swoich dzielnicach ale niekiedy decydują się na te w innych, decyzja często jest uzależniona od tego co żłobek oferuje i finansowo. 

Wady uniemożliwiające dostanie się do żłobka państwowego

żłobek - wilanówWiadomo, że, żeby skorzystać ze żłobka musimy spełniać pewne warunki. Tak jest jeśli chodzi o te zapewnione przez nasz rząd. Z pewnością wielu z nas jest za tym, że państwo ze względu na wzrost urodzeń, powinno zapewnić więcej miejsc w żłobkach. Oczywiście jak się słyszy ciągle gdzieś powstają żłobki, ale dostanie się do nich jest trudne. Bo mimo, że są one dofinansowane z państwa to, żeby nasze dziecko mogło z niego skorzystać musimy my rodzice spełnić wymogi, które nie są jakieś proste, czasem nawet by się wydawały niemożliwe dla niektórych. Jest wiele żłobków tak na przykład żłobek – wilanów, który został dofinansowany z państwowego budżetu mimo tego nie da rady na ten rok przyjąć więcej jak 5 nowych dzieci. W ten sposób rodzice, którzy nie spełniają wymogów muszą szukać innych żłobków lub nawet takich oddalonych od swojej dzielnicy spory kawałek. Często wiążę się to z wożeniem dzieciaczków nawet kilka minut do żłobka. Rodzice muszą poświęcić dodatkowy czas na dojazd. Jednak nie mając wyboru musza taką decyzje podjąć, bo czasem nie mają możliwości skorzystać z państwowego żłobka. Muszą wrócić do pracy, bo inaczej nie mieliby za co żyć. Dobrą opcją jest dodatek jeśli mamy jedno, pierwsze dziecko i skorzystanie z dofinansowania do żłobka. Może nie jest to wiele patrząc na ceny żłobków, ale zawsze jakieś wsparcie. Często spotykamy się że dziecko jest wychowywane przez jednego rodzica, więc pewne jest że musi on pracować. Nie może zostać z dzieckiem w domu na całe dnie i noce. Powinno być takiej zapomogi trochę więcej na obecne czasy i przede wszystkim inne warunki przyjęcia, gdyż samotny rodzic ma mniejsze szanse na przyjęcie jego dziecka do żłobka.

Tak właśnie przyglądając się naszemu miastu i temu jak wiele mamy żłobków, nęci nas jedno pytanie czemu tak ciężko się do nich dostać? Niestety to pytanie pewnie zadaje sobie niejeden rodzic. Być może jednak jest tak wiele dzieci, że nawet sobie nie zdajemy sprawy, że aż tyle. Dlatego decydujemy się na drogie, ale jednak dostępne żłobki, przynajmniej dopóki nie dostaniemy się do państwowego. Warto pamiętać, że nie powinniśmy się poddawać, albo jak mówią trzeba to już dużo wcześniej zaplanować i złożyć wniosek.