Czy warto naprawiać głowice?

Warto wiedzieć, że głowica zamyka przestrzeń roboczą nad blokiem cylindrowym. Może być ona wykonana z żeliwa albo stopu lekkiego aluminium. Rozróżnia się zarówno głowice chłodzone cieczą, jak i powietrzem, jednak w większości samochodów są to modele chłodzone cieczą. Pod względem przeznaczenia głowice dzielą się na różne kategorie. Warto więc dowiedzieć się, w jakich przypadkach warto zdecydować się na naprawę głowicy, a kiedy znacznie lepszym rozwiązaniem będzie jednak jej wymiana na całkowicie nową.

Wybieramy profesjonalną naprawę głowicy

profesjonalna naprawa głowic nowy sączNiewątpliwie regeneracja starej głowicy będzie o wiele tańszym rozwiązaniem, niż zakup nowej części, która dodatkowo musi zostać uzbrojona w wałek, zawory czy sprężyny. Pojawiający się problem uszkodzonej głowicy możemy rozwiązać na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest naprawa uszkodzonej głowicy, drugim montaż głowicy zdemontowanej z innego samochodu, a trzecim kupno nowej fabrycznie głowicy. Jeżeli interesuje nas profesjonalna naprawa głowic nowy sącz jest odpowiednim miastem. W takich przypadkach mamy możliwość skorzystania z usługi w specjalistycznym zakładzie, w którym stosuje się oryginalne części oraz starannie wykonuje naprawę z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń. W wyniku takiej naprawy możemy uzyskać sprawną część, która swoimi parametrami nie będzie odbiegała nowej głowicy. Dodatkowo cena usługi będzie konkurencyjna w stosunku do zakupu nowej części. Zamiast tego możemy zdecydować się na kupno używanej głowicy z innego samochodu, o której jednak nic nie wiemy. Często takie części zostały zdemontowane z samochodów, ponieważ w jakimś stopniu są niesprawne, co może wiązać się nie tylko z kosztami zakupu używanej głowicy, jak również z ewentualnymi późniejszymi kosztami naprawy.  tego powodu rozwiązanie to jest najrzadziej wybierane przez klientów, którzy chcą jak najdłuższy okres czasu mieć w pełni sprawną część w swoim samochodzie i zależy im na jakości. Zwłaszcza, że głowice do niektórych modeli są dostępne tylko w serwisach oraz na zamówienie.

Oprócz profesjonalnej naprawy głowicy, mamy również możliwość zakupienia nowej części. Najważniejszą wadą tego rozwiązania jest jej koszt, a także fakt, iż kupujemy sam korpus i konieczne jest uzbrojenie jej w osprzęt. Zakup zaworów oraz popychaczy będzie podnosić koszty tego rozwiązania. Analizując najbardziej opłacalne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę poziom uszkodzenia własnej głowicy, a także koszt jej ewentualnej naprawy. Może się jednak okazać, że regeneracja będzie najkorzystniejszym z rozwiązań, w porównaniu do innych opcji.