Czy warto korzystać z trwałych elektrod silikonowych?

W dzisiejszych czasach następuje wyraźny wzrost popularności fizjoterapii. Pacjenci coraz bardziej doceniają jak duże efekty może ona dać w różnego rodzaju schorzeniach. Co ważne, następuje także duży wzrost świadomości na temat rozległości stosowania fizjoterapii. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że fizjoterapia nie jest czymś, co możemy stosować tylko po urazach ortopedycznych, ale czymś, co ma zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach medycyny i jest doskonałym leczeniem wspomagającym w przypadku wielu różnych chorób.

Wykorzystanie trwałych elektrod silikonowych

trwałe elektrody silikonoweJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach możemy obserwować wyraźny wzrost popularności fizjoterapii. Ponadto pacjenci są coraz bardziej świadomi tego, że fizjoterapia jest czymś, co można zastosować w bardzo wielu różnych chorobach zarówno jako główne leczenie, jak i jako leczenie wspomagające, zależnie od rodzaju oraz zaawansowania danej dolegliwości. Jednak choć coraz więcej pacjentów chętnie zapisuje się na zabiegi z zakresu fizjoterapii, to nie jesteśmy w stanie spowodować równie szybkiego szkolenia większej ilości fizjoterapeutów, którzy odpowiedzą na to zapotrzebowanie. Z tego powodu bardzo ważne jest wprowadzanie nowych rozwiązań, które umożliwią łatwiejsze i szybsze wykonywanie części zabiegów, aby więcej pacjentów mogło z nich korzystać. Jednym z rozwiązań wartych rozważenia jest wprowadzenie elektrod, takich jak trwałe elektrody silikonowe w przypadku przeprowadzania zabiegów z elektrostymulacji w danym ośrodku. Dzięki temu fizjoterapeuci nie będą musieli poświęcać tak dużej ilości czasu na odpowiednie ułożenie i mocowanie elektrod, jak ma to miejsce w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. Co ważne, silikonowe elektrody są często trwalsze od tych tradycyjnych, więc mimo ich początkowego większego kosztu, jest to dobra inwestycja, która z pewnością zwróci się ośrodkowi, który się na nią zdecyduje. Po pierwsze dzięki temu będzie miał możliwość przyjęcia większej ilości pacjentów, a po drugie nie będzie konieczności tak częstego wymieniania zużytych elektrod.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach obserwujemy duży wzrost popularności fizjoterapii. Jednak choć jest to pozytywne zjawisko, to problemem jest fakt, że nie jesteśmy w stanie wyszkolić tak dużo fizjoterapeutów, aby odpowiedzieli na to zapotrzebowanie. Z tego powodu konieczne jest stosowanie rozwiązań, które usprawnią wykonywanie niektórych zabiegów. Jednym z takich rozwiązań jest wprowadzenie do ośrodków trwałych elektrod silikonowych, które są łatwiejsze w użyciu niż tradycyjne.