Czy stolik industrialny może być ozdobny?

 

Styl loftowy wywodzi się w drugiej połowy dwudziestego wieku z Ameryki i do Polski zawędrował zdecydowanie później, bo w latach dziewięćdziesiątych. Powstał z potrzeby zaaranżowania wnętrza zamkniętych fabryk i zakładów, które opustoszały w wyniku postępującej recesji. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, jakie są cechy charakterystyczne mebli w stylu industrialnym.

Możliwości zaaranżowania drewnianego stołu w stylu industrialnym

ozdobny drewniany stół industrialnyNie każdemu spodoba się styl loftowy – jeżeli ktoś chce urządzić mieszkanie w tymże stylu, musi liczyć się z tym, że nie będzie tam miejsca na wiele ozdób i przytulne dodatki. Ten styl jest bardzo praktyczny, toteż ozdobny drewniany stół industrialny również będzie taki. Wielu producentów mebli chce zaproponować swoim klientom coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania do salonów klientów i dlatego można wyróżnić bardzo ładnie zbudowane stoliki. Przykładowo, stolik kawowy może być zbudowany tradycyjnie, z blatu i czterech nóg, jednak bardzo często ludzie wolą zainwestować w mebel, którego nogi będą zbudowane w sposób przypominający figurę geometryczną. Jeżeli metalowe nogi wygnie się odpowiednio, można nawet zrobić stolik z dodatkową półeczką. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie gdy ktoś lubi czytać przesiadując na kanapie i popijając kawę lub herbatę. Co to samego blatu, najlepiej, gdyby był zrobiony z prawdziwego drewna. Tutaj bardzo często producenci sięgają po bukowe drewno. Jest bardzo okazałe, łatwe w obróbce i można je dostać o wiele szybciej niż inne surowce. Równie często ludzie sięgają po stoliki wykonane z prawdziwego dębu i bardzo sobie chwalą jego wykonanie oraz powiew nowoczesności, jaki wnosi do salonu. Dzięki zastosowaniu ładnych surowców i odpowiedniemu pomalowaniu nóg stołu można zyskać bardzo estetyczny mebel, który może być dla niektórych ozdobny. Niemniej, każdy musi przyznać, że nietypowe ukształtowanie nóg w meblu, który ma służyć do spożywania drobnych przekąsek, jest wyjątkowe i nietypowe, a przez to staje się bardzo pożądane. Surowe wykończenie będzie doskonale pasowało z nietypową sofą w kolorze ciemniejszym, jeśli jest jasny blat stolika oraz z poręczami wykonanymi na wzór nóg mebla.

Surowe drewno, otwarte przestrzenie i maksymalne ponownie wykorzystanie produktów to cechy charakterystyczne stylu loftowego. Nic więc dziwnego, że wielu młodym osobom taki wystrój wnętrz bardzo się podoba i chętnie poświęcają czas, by samodzielnie zrobić łóżko z palet albo ozdobny stół. Jeżeli ktoś jest wielkim sympatykiem tego stylu, odnajdzie się w takim surowo urządzonym pomieszczeniu bez problemu.