Ciekawe oferty pracy tymczasowej

 

Praca tymczasowa staje się coraz modniejszą formą zatrudnienia. Między innymi z tego powodu, że daje pracodawcy jak i pracownikowi pewną elastyczność. W obecnych czasach wielu pracodawców boi się zatrudniać pracowników na umowę o pracę. Doskonałą alternatywą zatem staje się praca tymczasowa.

Zalety pracy tymczasowej

praca tymczasowa ToruńForma pracy tymczasowej jest bardzo korzystna nie tylko dla osób młodych, studiujących, poszukujących pracy dodatkowej. Bez wątpienia praca tymczasowa Toruń zapewnia najlepsze warunki pracy, również dla osób starszych, które ukończyły 50 rokl życia. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową może okazać się dla tych osób doskonałym sposobem na znalezienie źródła zatrudnienia. Wielu z nas szuka pracy na same weekendy. Biorąc pod uwagę nasz grafik, jest to doskonały sposób na połączenie czasu wolnego w tygodniu, który możemy przeznaczyć na studia i pracy weekendowej. Umowa o pracę tymczasową to nic innego, jak umowa na czas określony, z tą różnicą, że pracownik podpisuje umowę z agencją, a kierowany jest do pracy u „pracodawcy użytkownika”.  Umowa o pracę tymczasową nie ma nic wspólnego z umową zlecenie. Większość świadczeń dla pracownika jest taka sama, jak w umowie o pracę, co jest dodatkowym atutem pracy tymczasowej. Pracodawca użytkownik, u którego występuje świadczenie pracy, musi zapewnić pracownikowi tymczasowemu takie same warunki pracy i wynagrodzenia, jak pracownikom etatowym zatrudnionym u niego na identycznym stanowisku. Co ważne, pracownik tymczasowy może też korzystać z benefitów, które oferuje pracodawca użytkownik, które polegają np. na prywatnej opieka medyczna, karnety do klubów sportowych czy ubezpieczenie grupowe. Oprócz tego, ponieważ umowa o pracę tymczasową to umowa na czas określony, pracownik tymczasowy ma także większe szanse na potwierdzenie swojej wiarygodności kredytowej w banku niż pracownik zatrudniony na umowę zlecenie. Bardzo ważne jest to, że agencje pracy tymczasowej zatrudniają pracowników w sposób legalny i zawsze możemy liczyć na uczciwe wynagrodzenie za naszą pracę na czas i zgodnie z umową którą podpisywaliśmy, dzięki spełnionym warunkom prawnym jesteśmy bezpieczni.

Praca tymczasowa nie jest jedynie dobrym rozwiązaniem do czasu, aż zniwelujemy negatywne skutki pandemii koronawirusa, a gospodarka ustabilizuje się i pracodawcy znów będą chętnie zatrudniać na stałe.  To również sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego, poszukiwania własnej ścieżki kariery czy po prostu źródło dodatkowego zarobku, który zwiększy budżet naszego domu.