Ceny wymiany ekranu iPhone’a w Polsce

 

Telefony z dotykowym wyświetlaczem są bardzo czułe na dotyk i ewentualne uszkodzenia. Wystarczy jeden niefortunny upadek, a możemy całkowicie stracić telefon. Można wówczas wymienić wyświetlacz lub ekran albo wymienić telefon na nowy. W wielu serwisach zbity ekran nie podlega gwarancji, dlatego musimy to zrobić na własny koszt mimo trwającej gwarancji.

Czy wymiana ekranu się opłaca?

wymiana ekranu iphone 6Użytkownicy iPhonów doskonale zdają sobie sprawę jak kosztowna jest wymiana takiego ekranu. Nie każdy preferuje nosić etui do telefonu, jednak w takim przypadku trzeba szczególnie dbać o swój telefon. Innym wyjściem jest po prostu zainstalowanie szkła ochronnego nazywanego szkłem hartowanym. Podczas upadku właśnie to szkiełko ulega zniszczeniom, a nie nasz ekran w telefonie. Szczególną uwagę muszą zwracać na przykład użytkownicy iPhone’a X. Jeszcze nie tak dawno wymiana w oficjalnym serwisie Apple’a mogła słono kosztować. Według oficjalnego cennika koszt wymiany ekranu wynosi 279 dolarów, co w przeliczaniu daje ponad 1000 złotych. Wymiana ekranu iPhone 6 należy natomiast do tańszych, ponieważ wynosi kilkaset złotych. Posiadając dodatkowe ubezpieczenie AppleCare+ za taką wymianę ekranu zapłacilibyśmy około 30 dolarów. Wykupienie takie pakietu ubezpieczeniowego w Stanach Zjednoczonych to koszt około 200 dolarów. Jeszcze jakiś cas temu użytkownicy, których iPhone posiadał wcześniej uszkodzony ekran, ale został on naprawiony w nieautoryzowanym serwisie nie mogli korzystać z gwarancji mimo jej trwania. Jednak nastąpiły zmiany i osoby posiadające iPhony mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy i śmiało korzystać z nieautoryzowanych punktów. Dotyczy to jednak wymiany na całkowicie nowy i oryginalny ekran Apple, a nie na tańszy zamiennik. Szacuje się, że wymiana w nieautoryzowanych punktach kosztuje o połowę mniej. Dlatego posiadając zbity ekran w swoim telefonie Apple’a można korzystać z wymiany ekranu w serwisie, w którym zapłacimy znacznie mniej pieniędzy, a nasza ochrona gwarancyjna będzie nadal aktualna. Taka opcja możliwa jest oczywiście wtedy, kiedy serwisant nie próbował oszukiwać i naprawdę zamontować oryginalny ekran iPhone’a.

Reasumując posiadając zbity ekran w iPhonie trzeba zastanowić się, czy rzeczywiście w naszym modelu wymiana jest tego warta. Jeśli chodzi na tylko o aspekty wizualne, które nam znacznie przeszkadzają i możemy sobie pozwolić na wymianę ekranu to powinniśmy z tego skorzystać. Jeśli jednak nie mamy w pobliżu serwisu, który podejmie się wymiany na oryginalny i jesteśmy zmuszeni na skorzystanie z autoryzowanego i nie mamy wystarczających środków powinniśmy zrezygnować, ponieważ sama wymiana może kosztować połowę wartości naszego telefonu.