Cegły rozbiórkowe do produkcji płytek

Rynek materiałów budowlanych i wykończeniowych rozpieszcza odbiorców mnogością dostępnych produktów. Mogłoby się wydawać, że dla poczciwej starej cegły w tym doborowym towarzystwie nie będzie już miejsca. Jest jednak zupełnie inaczej i nie inny produkt tylko ceglane płytki wiodą prym w rankingach popularności wśród odbiorców. Dzięki ceglanym płytkom motyw ceglanych murów w różnorakich wnętrzach jest wciąż bardzo „cool”.

Imitacja muru z płytek ceglanych

stare cegły do ozdobyCeglany motyw we wnętrzach choć przez lata obecny i przeżywający wzloty i upadki nigdy nie był na tak wysokiej fali jak teraz. Wszystko to dzieje się za sprawą sprawą płytek wytwarzanych w wyniku cięcia starych cegieł rozbiórkowych. Obecnie wykorzystuje się zapomniane stare cegły do ozdoby mniej lub bardziej ekskluzywnych wnętrz oraz elewacji zewnętrznych. Po starannej ręcznej selekcji trafiają one pod ostrza pił i uzyskują drugie, długie życie jako znakomity materiał wykończeniowy. Dzięki płytkom ceglanym uzyskuje się najlepsze imitacje ceglanych murów, oddających ich rzeczywisty wygląd i charakter. W płytkach ze starej cegły rozbiórkowej zamknięta jest historia dawnych technologii wytwarzania cegieł oraz historia ludzi mieszkających w rozebranych domostwach. Płytki ze starych cegieł tworzą niepowtarzalny klimat i magię wnętrza. Stosując płytki ceglane można je dopasować do konkretnej aranżacji sięgając po jedną z wielu dostępnych barw oraz rodzaju płytki. Paleta barw ceglanych płytek sięga od koloru czarnego do białego poprzez wiele odcieni koloru czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Producenci wg. kryterium barw zamknęli płytki w pewnych liniach produktowych co ułatwia wybór. Jeżeli zaś chodzi od rodzaje oferowanych płytek to na rynku mamy ich trzy rodzaje różniące się sposobem cięcia. Dużą popularnością cieszą się płytki ceglane cięte z lica cegły. Zachęcają one do kupna swoją naturalną, podniszczoną przez czynniki klimatyczne fakturą. Pokryta nimi ściana najlepiej tworzy efekt starego muru z cegły. Innym rodzajem płytki jest produkt powstający w wyniku cięcia płytki ze środka. Ukazują one wewnętrzną strukturę starej cegły oraz jej pierwotną barwę. Bardzo ładnie wyglądają na ścianie płytki, które powstają po odcięciu tzw. główki cegły. Jest to najmniejszy rodzaj ceglanej płytki.

Mając do dyspozycji tak bogatą i zróżnicowaną ofertę można budować różnorodne aranżacje. Jedno trzeba mieć jednak na uwadze. Nie na wszystkich ścianach można umieścić ceglane płytki ze względu na ich dość duży ciężar podniesiony o zaprawę klejową. Bogactwo oferty wytwórców płytek ze starej cegły rozbiórkowej poznamy odwiedzając ich bardzo ciekawe strony internetowe.