Biura wirtualne coraz powszechniejsze w Gdańsku

W dobie wszechobecnego internetu coraz częściej słyszymy o przenoszenie się przedsiębiorstw do sieci. Pozwala to na łatwiejszy i szybszy dostęp do miejsca pracy niż w przypadku standardowych biur. Zalety posiadania swojego biur online pokazała pandemia koronawirusa, która zmusiła pracowników do przeniesienia swojej pracy z firm do własnych czterech kątów. Wirtualne biuro posiada wiele zalet i wad a najważniejsze z nich zostały opisane poniżej.

Wirtualne biuro – dobre i tanie?

dobre tanie wirtualne biuro w gdańskuPoczynając od wyjaśnienie całej idei „virtual office”, jest to praca polegająca na wykonywaniu wszystkich czynności, które wchodzą w zakres naszych kompetencji przez Internet. Własne, dobre tanie wirtualne biuro w gdańsku można założyć na prywatny adres domowy co stanowi dużą wygodę dla wielu mobilnych przedsiębiorców. Wirtualne biuro jest jak najbardziej legalne i by je założyć potrzebujemy komputera i stałego dostępu do internetu. Działalność przeniesiona do sieci jest dobrym rozwiązaniem dla freelancerów, headhunterów, copywriterów, start-upów jak i dla osób wykonujących prace zdalną bądź mieszkający za granicą. Z zalet, oprócz tych najbardziej oczywistych jak brak wydatków na dojazd do stacjonarnego biura oraz zatrudnianie pracowników biurowych na etat, dochodzą też inne, taki jak odbiór telefonów i faksów w zaciszu swojego domu, odbiór i wysyłka korespondencji, obsługa prawna i księgowa, przechowywanie dokumentacji we własnym domu, wsparcie zarówno księgowej, jak i prawnika oraz informatyka czy rejestrację podmiotów gospodarczych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Kasie Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz w Głównym Urzędzie Statystycznym. Dla naszej wygody wirtualne biuro umożliwia założenie rachunku firmowego, skrytki pocztowej, tworzenie biznesplanów oraz wyrabianie pieczątek, wizytówek a także ulotek. Jako, że wirtualne biuro wiąże się elastycznym wymiarem godzin, jest to kolejna przewaga nad prowadzeniem działalności z domu. W Gdańsku istnieje aż pięć takich biur, więc nasza może być szóstą.

Wydawać by się mogło, ze wirtualne biura to wymysł nowoczesności, jednak idea na przeniesienia działalności do siebie pojawiła się już w 1994 roku. Pierwsze biuro online pojawiło się trzydzieści lat temu a założył je Amerykanin, Ralph Gregory i po dziś dzień jego biuro cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na polskim podwórku nie brakuje firm chcących spróbować działalności w sieci co może prowadzić w przyszłości do całkowitego przeniesienia firm do wirtualnego świata.