Bezpieczne izolacje na fundamentach

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na budowę domu to zapewne doskonale wiemy jak ważne jest to aby powstał na solidnych fundamentach. Jednak trzeba zauważyć, że czasami nawet bardzo mocne fundamenty pękają na skutek kontaktu z wilgocią oraz z mrozem. Często bezpośrednią przyczyną powstawania takich problemów jest to, że do fundamentów dostaje się woda pochodząca z wód gruntowych. W związku z tym trzeba dołożyć wszelkich starań aby zabezpieczyć fundamenty tak bardzo jak to możliwe.

Efektywna izolacja przeciwwodna

najbezpieczniejsze izolacje przeciwwodne z WarszawyTworzenie fundamentów to jedna z ważniejszych czynności jaką wykonuje się w budynku. Od właściwie wykonanych fundamentów zależeć może kondycja naszego całego budynku. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu fundamentów przy użyciu odpowiednich preparatów. W szczególności warto wybrać najbezpieczniejsze izolacje przeciwwodne z Warszawy pochodzi zaś wiele firm oferujących usługi polegające na tworzeniu takich warstw izolacyjnych. Materiałów wykorzystywanych do tego typu zadań jest wiele. Do najbardziej popularnych zaliczyć można jednak stosowanie mas bitumicznych oraz pianki poliuretanowej. Te dwa materiały nakładać należy bezpośrednio na powierzchnię fundamentów. Ważne jest to aby były one odpowiednio przygotowane. Obecnie fundamenty zabezpiecza się również przy użyciu specjalnej folii w płynie. Preparaty tego typu należy w odpowiedni sposób nałożyć na powierzchnię fundamentów. Ważne jest to aby nie oszczędzać tutaj na materiale. Kluczem jest bowiem to aby powstająca warstwa ściśle przylegała do powierzchni fundamentów. Obecnie oprócz takiego rozwiązania stosuje się również specjalną folię. Jest ona sprzedawana w rolkach i bardzo łatwo nakłada się ją na fundamenty. Taka folia dostępna jest również w wersji termokurczliwej. W takim materiale dużym plusem jest to, że może on przylegać do fundamentów bardzo dokładnie i nie ma tutaj możliwości by dostawała się woda pomiędzy folię, a miejsce które zostało przy jej użyciu zabezpieczone. Taka folia może być dostępna w wielu wersjach kolorystycznych oraz różniących się od siebie grubością.

Ogólnie rzecz biorąc folia termokurczliwa do zabezpieczania fundamentów to na ten moment jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią. Podkreślić należy, że przy użyciu takiej folii można stworzyć nie tylko izolację poziomą ale również i pionową. O stworzeniu tej drugiej wielu z nas zapomina co jest niestety kardynalnym błędem. Po kilku latach może nam się takie zaniedbanie niestety odbić czkawką.