Bezpieczeństwo na drodze dzięki odciągom łańcuchowym

Transport ciężkich ładunków, zarówno lądowy, kolejowy czy morski, musi być dokładnie zabezpieczony. Są to przedmioty o wadze kilku ton, w postaci drewna, stalowych beli czy maszyn rolniczych lub budowlanych. Dzięki odciągom łańcuchowym do mocowania ładunku, transport może zostać przeprowadzony bezawaryjnie, nie narażając ani przewoźnika czy przechodniów oraz towaru.

Mocowanie ładunku za pomocą odciągów łańcuchowych

odciągi łańcuchowe do mocowania ładunkuW przypadku transportu lądowego, na samochodach ciężarowych, przewożone są towary o wielkich gabarytach, które mogłyby spowodować wiele wypadków, gdyby nie ich dokładne zabezpieczenie. W ten sposób zarówno kierowca, jak i sam towar są bezpieczne oraz nie zagrażają życiu i zdrowiu przechodniów. Odciągi łańcuchowe do mocowania ładunku są również nazywane łańcuchami transportowymi. Dzięki nim dowolny towar może zostać przymocowany do pojazdu, niezależnie czy jest to samochód ciężarowy, pociąg, dźwig czy statek. Budowa odciągów jest bardzo prosta, ponieważ składa się tylko z łańcucha, napinacza grzechotkowego oraz haków, które łączą i skracają cały mechanizm. Może on występować w modelach o jednej lub dwóch częściach, które działają w bardzo podobny sposób a ich udźwig jest na podobnym poziomie. Mimo prostej konstrukcji jest to najmocniejszy przedmiot do mocowania ciężkich towarów, które muszą zostać przewiezione na dużą odległość. Mogą zabezpieczyć przedmioty o wadze nawet kilkunastu ton. Niezależnie czy są to bele drewna lub stali, elementy konstrukcyjne czy pojazdy rolnicze, wojskowe, gąsienicowe lub budowlane. Dzięki atestowanym i certyfikowanym odciągom łańcuchowym do mocowania ładunku, transport może zostać przeprowadzony w sposób całkowicie bezpieczny. Kierowcy nie muszą martwić się o stan swojej naczepy, nawet jeżeli są one niskopoziomowe lub w formie lawety. Przewożenie ładunków jest możliwe niezależnie od odległości czy warunków pogodowych, na które odciągi są niezwykle odporne. Potrzebne jest jedynie umiejscowienie ładunku na miejscu do transportu za pomocą dźwigu wyposażonego we własny odciąg, który to umożliwi.

W sytuacjach, kiedy wymagany jest transport ciężkich przedmiotów, niezbędne jest zastosowanie odciągów łańcuchowych do mocowania ładunku, które są specjalnie stworzone w taki sposób, aby jak najdłużej spełniać swoją rolę. Jest to przedmiot niezwykle skuteczny i trwały, który umożliwia przytwierdzanie do naczepy towarów o najbardziej nietypowych kształtach i wielkości. Zapewniają bezpieczeństwo, zarówno kierowcy, jak i ładunkom i przechodniom.