Beton też może być ciepły

Kojarzony z halami produkcyjnymi, czy też z surowymi konstrukcjami nowoczesnych drapaczy chmur. W zupełnie innej formie, niż dotychczas go sobie kojarzono, podbija branżę budowlaną, a chodzi o beton. Chociaż samo zastosowanie betonu w budownictwie wydaje się banalne i oczywiste, to sposób w jaki jest używany dzisiaj przez projektantów wnętrz zupełnie zaskakuje i nadaje mu nowe znaczenie w świecie designu. O pomysłach na wkomponowanie tego prostego materiału w nowoczesnych projektach można pisać długo. Oto kilka takich zastosowań. 

Tani i piękne posadzki betonowe 

betonowe posadzki w domachBeton na ścianach, beton na podłodze, beton na suficie. Jednak nie każdy jest przekonany do takich rozwiązań. Wielu projektantów uważa, że obecna moda na betonowe ściany przeminie bardzo szybko, a pozostałości widoczne w architekturze wnętrz zostaną szybko zmienione na inne rozwiązania i bardziej ponadczasowe. Mimo wszystko wielu inwestorów stawia na zastosowanie betonu nie tylko na ścianach. Betonowe posadzki w domach to bardzo ekstrawaganckie rozwiązanie. Odważyć na nie mogą się tylko ci, którym to się zwyczajnie podoba, bądź ludzie, którzy pragną, aby ich wnętrza było bardzo nowoczesne i zachwycały oko największych znawców. Sam widok betonu na podłodze sprawia, że kojarzymy go z zimnem, jednak materiał ten stosowany jest nie tylko w szarej barwie. Ciepłe kolory dodawane jako barwnik do mieszanki cementu sprawiają, że architekci mogą trochę pofantazjować. Jednak mimo to najczęstszym kolorem stosowanym przez projektantów jest kolor naturalny, szary. Odpowiednio dopasowane dodatki, elementy drewniane takie jak meble czy żaluzje, oraz szeroka gama dodatków jaką można zakupić dzisiaj w marketach budowlanych, sprawiają, że beton prezentuje się bardzo elegancko, a nawet nadaje ciepłego wizerunku wnętrzu. Styl rustykalny, czyli inaczej surowy i naturalny staje się bardzo modny w ostatnim czasie. Jego elementy stają się nawet motywem ślubów i innych tego rodzaju imprez okolicznościowych. W tej postaci, pewne jest, że nie wyjdzie on szybko z mody. Styl rustykalny tego typu był znany i uznawany już o wiele wcześniej. 

Zastosowanie naturalnych kolorów w architekturze wnętrz sprawia, że osoby w nich mieszkające czują się dobrze i podświadomie myślą, że żyją w zgodzie z naturą. Nowoczesny design to bardzo szeroka pojęta dziedzina, w której wykorzystywane jest wiele elementów. Beton jest nieodłącznym elementem wszystkich budowli. Czy jest on pokryty warstwą innych materiałów, czy też nie, jego obecność w architekturze jest obligatoryjna.