Apteczki z wkładem din 13157

Apteczka jest podstawowym produktem, który służy każdemu, kto uległ jakiemukolwiek wypadkowi. Nawet jeżeli w trakcie domowych prac w kuchni, przetniemy się ostrym nożem, to sięgamy po plastry i wodę utlenioną, które znajdują się niemalże w każdej apteczce. Dobrze jest ją mieć w domu, choć nie ma takiego wymogu. Za to w zakładzie pracy musi się znaleźć obowiązkowo.

Co zawiera wkład din 13157?

wkłady do apteczki din 13157Na rynku dostępne są przeróżne apteczki z lepszym, bądź gorszym wkładem. Dzielą się one na apteczki, które możemy znaleźć w domu, zakładzie pracy, lub samochodzie. Jedynie na kierowcy i przedsiębiorcy ciąży obowiązek posiadania apteczki pierwszej pomocy. Jej zawartość często może komuś bardzo pomóc, albo nawet uratować życie osobie poszkodowanej. Zgodnie z unijnymi wytycznymi, wkłady do apteczki din 13157 posiadają wszystkie najważniejsze artykuły, które znajdą zastosowanie w zakładzie pracy, w samochodzie, a nawet w domu. Cena dobrej apteczki to zaledwie kilkadziesiąt złotych, które w momencie zagrożenia życia mogą je uratować. Tanie apteczki posiadają zaledwie parę produktów takich jak plastry, opatrunki, bandaż i chustę trójkątną, więc bardzo mało w porównaniu z apteczką z wkładem din 13157. Do najważniejszych jego elementów należy zaliczyć zestawy plastrów i opatrunków w różnych rozmiarach. Mogą one być w formie oddzielnej, albo na jednym pasku służącym do przycinania odpowiedniej długości. Chusta trójkąta, którą możemy unieruchomić złamaną górną kończynę, czy kilka sztuk bandaży elastycznych, którymi owiniemy ranę. Gaziki jałowe, będą niezbędne kiedy trzeba będzie zabezpieczyć ranę przed zabrudzeniem i wykonać opatrunek. Wkład zawiera także koc ratunkowy i termiczny, który zabezpiecza ofiarę wypadku przed wychłodzeniem i zestaw ustników do wykonania sztucznego oddychania. Każda apteczka posiada także instrukcję obsługi dotyczącą wszystkich zawartych w niej elementów wraz z listą numerów telefonów alarmowych obowiązujących w danym kraju. W aptece z wkładem din 13157 znajdziemy także jednorazowe rękawiczki nylonowe, które należy zakładać kiedy udzielamy pomocy obcej osobie.

Norma din została stworzona w Niemczech i obowiązuje w krajach całej Unii Europejskiej. Apteczkę z wkładem din 13157 możemy używać w zakładzie pracy, czy samochodzie. Nie warto oszczędzać na jej zakupie, gdyż od ceny zależy co się będzie wewnątrz znajdowało. Przeciętnie na apteczkę wystarczy wydać około pięćdziesiąt siedemdziesiąt złotych, aby zawierała wszystkie niezbędne elementy, które mogą nam uratować życie.