Adamaszek jako dekoracyjna tkanina

Od dziecka dużo podróżowałam razem z rodzicami. Kilka razy w roku jeździliśmy na wakacje w różne miejsca na świecie. Rodzice mieli zawsze dosyć duże wymagania co do jakości, wybierali więc dobre hotele, stawiając przede wszystkim na wygodę i luksus. Zachwycałam się tymi hotelami i wraz z wiekiem zaczęłam dostrzegać pewne niuanse w ich funkcjonowaniu. Przyglądałam się temu, jak są urządzone poszczególne pomieszczenia, jak zachowuje się obsługa i jak tak naprawdę ma się cena do jakości. W głębi serca, będąc w wieku gimnazjalnym, podjęłam decyzję, że kiedyś również będę prowadzić własny hotel. 

Ekskluzywna pościel do hotelu

pościel z adamaszkuKiedy byłam mała rodzice nauczyli mnie podróżowania po całym świecie. Zwiedziłam z nimi wiele krajów na różnych kontynentach i nocowałam w bardzo pięknych, prestiżowych hotelach. Pamiętam, że zawsze zachwycał mnie wygląd hoteli. Im byłam starsza, tym więcej przyglądałam się temu, jak wiele rzeczy rozwiązywanych jest logistycznie, jak zachowują się pracownicy i tak dalej, W głębi serca zapragnęłam też w przyszłości prowadzić własny hotel. I cel ten konsekwentnie realizowałam. Uzbierałam sporo pieniędzy na rozpoczęcie działalności. Znalazłam piękny budynek nad morzem, który postanowiłam zamienić w ekskluzywny pensjonat. Prowadzę go od kilku lat, cały czas starając się go ulepszać. Ostatnio, na przykład, wymieniłam całą pościel na bardziej luksusową. Odkryłam bowiem, będąc na wakacjach za granicą, jak pięknie prezentuje się pościel z adamaszku i od razu zamówiłam taką do swojego pensjonatu. Adamaszek to taka dość popularna tkanina żakardowa, która zazwyczaj wykonana jest z jedwabiu. Posiada piękne wzory i jest bardzo miła w dotyku, co w przypadku pościeli jest kwestią kluczową. Historia tej tkaniny sięga początków naszej ery. Adamaszek był bowiem znany w Chinach, gdzie podobno wytwarzano najstarszą tego typu tkaninę.  W dzisiejszych czasach adamaszek stosowane jest jako materiał dekoracyjny. Od jakiegoś czasu produkuje się z niego pościel na masową skalę. Korzystają z niej przede wszystkim hotele, głównie ze względu na jakości i wygląd. 

O prowadzeniu własnego hotelu marzyłam od lat dziecięcych. Spodobała mi się taka wizja, bo z rodzicami dużo podróżowałam i miałam okazję obserwować funkcjonowanie wielu hoteli na całym świecie. Na ten moment prowadzę więc pensjonat nad morzem. Cel był taki, żeby było to luksusowe miejsce. Cały czas je ulepszam. Ostatnio, na przykład, zamieniłam zwykłą, bawełnianą pościel, na pościel z adamaszku, która prezentuje się bardzo ekskluzywnie.